Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Soytürk Tıp Bayramı’nı kutladı

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk 14 Mart Tıp Bayramı dolayısı ile kutlama mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 14.03.2024 11:09
Haber Güncellenme Tarihi: 14.03.2024 11:10
Kaynak: Haber Merkezi
Soytürk Tıp Bayramı’nı kutladı

Tekirdağ Valisi Recep Soytürk 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle yayımladığı mesajında şunlara yer verdi:

“14 Mart 1827 tarihinde Tıphane-i Amire ve Cerrahhane-i Amire’nin kuruluşu Türkiye'de modern tıp eğitiminin başladığı gün olarak kabul edilmektedir. Okulun kuruluş günü olan 14 Mart, Tıp Bayramı olarak kutlanmaktadır.

Ülkelerin gelişmişlik düzeyinin en temel göstergelerinden biri de sağlık hizmetlerinde ulaşılan noktadır. İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi tüm insanlığın ortak hedeflerinden biridir.

Devletimiz, tüm vatandaşlarımızın yaşama ve maddi ve manevi varlığını koruma ve geliştirme hakkını her zaman korumuş, desteklemiş ve gerekli çalışmaları tam zamanında ortaya koymuştur.

Sağlık hizmetleri alanında tüm ülkemizde olduğu gibi ilimizde de önemli adımlar atılmış, şehir hastanemiz açılmış, hastanelerimize yeni üniteler eklenmiş, sağlık personeli sayımız artmıştır. Bu gelişmeler sayesinde, vatandaşlarımız sağlık hizmetlerinden daha etkin bir şekilde yararlanmaya başlamıştır.

Tekirdağ, sağlık alanında yaşanan gelişmeler ve yeni açılan hastanelerle sağlık kenti olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir. İlimizin donanımlı hastanelere ve başarılı personellere sahip olması sebebiyle, çevre illerden ve yurtdışından pek çok hasta ilimize gelerek sağlık hizmeti almaktadır. Tekirdağ’ın sağlık alanında daha iyi seviyelere gelmesi için çalışmalarımızı sürdüreceğiz.

Bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük bir özveriyle ifa eden tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutluyor; iş ve özel hayatlarında sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.