Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TERCAN’DAN BAHÇELİ’YE ZİYARET

MHP Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, bugün Ankara’da MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile bir araya geldi.

Haber Giriş Tarihi: 31.07.2023 17:50
Haber Güncellenme Tarihi: 31.07.2023 17:50
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
TERCAN’DAN BAHÇELİ’YE ZİYARET

Tercan, ziyarette kongreleri başlayacak MHP teşkilatları ve seçimler ile ilgili bilgi sunduğunu belirterek; “Kendisi teşekkür etti ve teşkilat mensuplarımız ile Edirne halkına da selamlarını iletti” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Zakir Tercan, bugün Ankara’da MHP Genel Merkezi’ni ziyaret etti. Tercan, genel merkez ziyaretinde MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Teşkilat İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın, Parti İçi Eğitim, Siyaset Ve Liderlik Okulundan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Nevşehir Milletvekili Prof. Dr. Filiz Kılıç, Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekilimiz Sadir Durmaz, Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Fetih Yıldız, Genel Sekreter ve Bursa Milletvekili İsmet Büyükataman ve Genel Sekreter Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu ile bir araya geldi.

Tercan, MHP Genel Merkezi ziyareti ile ilgili yaptığı açıklamada; “Genel Başkanımızı ziyaret ettim. Genel Başkanımıza, seçimleri başlayacak teşkilatlarımız ile ilgili bilgi sundum. Teşkilatımızın çalışmaları ve seçimler ile ilgili bilgi sundum. Kendisi teşekkür etti ve teşkilat mensuplarımız ile Edirne halkına da selamlarını iletti” ifadelerini kullandı.

“KONGRELERİMİZİ BAŞLATACAĞIZ”

Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Semih Yalçın ile de bir araya geldiğini belirten Tercan; “Kendisi ile istişarede bulunduk. İnşallah önümüzdeki tarihte ilçe kongrelerimizi başlatacağız. İlçe başkanlarımızı da toplayıp tarih belirleyerek genel merkezimize bildireceğiz ve ilçelerimizdeki kongreleri tamamlayacağız. Kongreleri tamamladıktan sonra da il başkanlığı seçimi olacak. İl başkanlığı seçimi bittikten sonra da genel başkanımızın, büyük ihtimalle kurultayda yeniden genel başkan olacak” dedi.

“SEÇİMLERİNİ KONUŞTUK”

Tercan, MHP Genel Merkezi ziyaretinde 14 Mayıs Milletvekili ve 28 Mayıs Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile ilgili de Edirne’deki çalışmaları konusunda bilgi verdiğini söyleyerek; “Yüzde 5 olan oyumuzu yüzde 8’e çıkarttığımızı, 13 binden 22 bin 500’e çıkardığımızı ilettim. Çok memnun kaldıklarını ifade ettiler” sözlerine yer verdi.

“YEREL SEÇİM TAKVİMİNE ZAMAN VAR”

Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz ile de 31 Mart 2024 tarihinde yapılması beklenen yerel yönetim seçimleri ile ilgili konuştuklarını açıklayan Tercan; “Yerel yönetim seçimleri ile ilgili takvime daha var. O konuda Cumhur İttifakı’nın olup olmayacağı söylenmedi. O gün geldiği zaman da tekrar genel merkezimize gelerek, yerel yönetimlerle ilgili duygu ve düşüncelerimizi bir analiz raporu yazarak kendilerine sunacağımızı ifade ettik” diye konuştu.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.