Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TİP’ten Gürkan’a içme suyu uyarısı

TİP İl Örgütü, kentte çeşmelerden kirli su akması ve bazı bölgelere su verilememesi ile ilgili yaptığı açıklamada Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ı uyararak; “Utanmadan bu halkın karşısına tekrar bu kenti bir dönem daha yönetmeye talip olamazsınız” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 14.12.2023 11:41
Haber Güncellenme Tarihi: 14.12.2023 11:49
Kaynak: Haber Merkezi
TİP’ten Gürkan’a içme suyu uyarısı

Türkiye İşçi Partisi (TİP) Edirne İl Örgütü, Edirne’de çeşmelerden kirli su akması ve bazı bölgelere su verilememesi ile ilgili açıklama yaptı.

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’ın, kentin içme suyunu karşılayan Kayalıköy Barajı’nda sabotaj yapıldığı iddiası ile gündemdeki yerini koruyan konuyla ilgili açıklama yapan TİP İl Örgütü, temiz ve ücretsiz suyun, temel insan hakkı olduğunu vurguladı.

“HALKI BEZDİRME NOKTASINA ULAŞTI”

TİP İl Örgütü’nden yapılan açıklamada, Edirne’de 2 haftayı aşan süreden beri yaşanan su kesintileri ve kirli su probleminin, halkı bezdirme noktasına ulaştığı belirtilerek; “Saray rejiminin ekonomik politikaları sonucu darboğazda yaşamak zorunda kalan emekçiler, onlardan yüksek su faturaları almakta bir beis görmeyen CHP’li Edirne Belediyesi’ne rağmen temiz ve sürekli bir su hizmeti alamamaktadır” ifadelerine yer verildi.

“RECEP GÜRKAN’I UYARIYORUZ”

Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan’a da tepki gösterilen açıklamada; “2 dönemdir görevde olan ve bir dönem daha kenti yönetmeye talip olan Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, bu sorunla ilgili sorumluluk üstlenmek ve halkın serzenişini dinleyip bu elzem sorunu çözmek yerine sorumluluğu üzerinden atmak ve buradan bir mağduriyet devşirmeyi tercih etmiştir. Kendisine sabotaj düzenlendiğini iddia eden Gürkan, açık açık emekçi Edirne halkının aklıyla alay eden açıklamalar yapmaktadır. Türkiye İşçi Partisi Edirne İl Örgütü olarak mevcut belediye başkanı Recep Gürkan’ı uyarıyoruz; temel bir insan hakkı olan tüm Edirneli yurttaşlarımızın temiz suya ücretsiz erişim hakkını engelleyemezsiniz! Bu konudaki sorumluluğunuzu üzerinizden atıp, bir de utanmadan bu halkın karşısına tekrar bu kenti bir dönem daha yönetmeye talip olamazsınız! Derhal tüm yetkililer görevlerini yapmalı ve emekçi Edirne halkımızın temiz ve sürekli bir su hizmetine ücretsiz veya maliyetine bir fiyattan ulaşması için gerekli politikalar uygulanmalıdır. Türkiye İşçi Partisi Edirne İl Örgütü olarak bu konunun ve kenti ilgilendiren tüm sorunların takipçisi olacağımızı bir kez daha yineliyor, basının ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz” sözlerine yer verildi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.