Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tokluoğlu’ndan Kadınlar Günü kutlaması

MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu yayınladığı 8 Mart Dünya Kadınlar Günü mesajında “Kadınlarımız insanlığın huzurunun teminatıdır” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 08.03.2024 12:07
Haber Güncellenme Tarihi: 08.03.2024 12:08
Kaynak: Haber Merkezi
Tokluoğlu’ndan Kadınlar Günü kutlaması

MHP Edirne İl Başkanı Emre Tokluoğlu kadınlar günü dolayısı ile açıklamada bulundu.

Tokluoğlu mesajında “Kültürden sanata, spordan edebiyata, siyasetten iş hayatına kadar geniş bir yelpazede, kadınların büyük çaba ve başarılarını görmek, çağımızın en umut verici manzaralarından biridir. Kadınlar, sadece toplumsal, siyasi ve ekonomik alanlarda hak ettikleri konumlara ulaşmakla kalmamalı, aynı zamanda bu mevkilerde güçlü bir varlık göstermeleri, bizim için vazgeçilmez bir hedef olmalıdır. Özellikle, bir ülkenin gerçek anlamda kalkınması, toplumun her bir bireyinin bilinçli ve sağlıklı olması; kadınların eğitim düzeyi, iş gücüne katılımı ve ekonomik bağımsızlıkları ile yakından ilişkilidir. Kadınlar, sadece iş dünyasında veya akademide değil, teknikten bilime, sanattan spora, eğitimden kültüre kadar her alanda gösterdikleri üstün başarılarla, ülkemizin kalkınmasına katkıda bulunmakta ve milli gururumuzu pekiştirmektedir. Kadınlarımız; nesillerin inşasında önemli bir rol almalarının yanında insanlığın birer huzur meşaleleridir. İnsanlık, her zamankinden daha fazla barışa, güvene ve huzura susamışken, kadınlarımız bu umudun ve huzurun sarsılmaz bekçileri olarak öne çıkmaktadır. Kadınlarımız insanlığın huzurunun teminatıdır” dedi.

Bunun için de hepimize büyük görevler düşmektedir" diyen Tokluoğlu, "Bilmeliyiz ki kadınlarımız; bizlerin en iyi şekilde yetişmesini sağlayan, gelecek nesillerin mimarlarıdırlar. Onlar, sıcacık yuvalarımızın birleştiricileri, evlatlarımızın analarıdır. Cennet ise anaların ayakları altındadır. Gelecek nesillerin yetişmesi şüphesiz onların omuzlarındadır.  Kadın insandır, kadın itibardır, kadın iffettir, kadın iradedir, kadın istikbaldir, kadın istiklaldir. Kadın yoksa beşeriyet yoktur. Kadınlarımıza karşı gösterilmesi gereken saygı, toplumun her kesimi tarafından kabul edilmelidir. Kadınlara yönelik negatif ayrımcılığa müsaade edilmemeli, güçlü olmanın verdiği güvenle kalkışılan şiddete tepkisiz kalınmamalıdır. Kadınlarımızın muhatap olduğu ve bizleri son derece kaygılandıran insanlık dışı muamelelerin tamamen yok edilmesi için herkes üzerine düşeni eksiksiz yerine getirmelidir. Bu konuda sadece devletin değil, tüm bireylerin de sorumlulukları olduğu unutulmamalıdır" ifadesini kullandı.

Tokluoğlu mesajını şöyle tamamladı:

"Bu vesileyle; nesillerin yetişmesinde yeri doldurulamayacak bir öneme sahip; sevginin, nezaketin, zarafetin, şefkatin mümtaz temsilcileri olan, evinde anne, işyerinde çalışan, toplumda saygın bir fert olan kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü en içten dileklerimle kutluyorum. Her şeyin en güzeline layık olan Türk kadınının, Türk analarının Dünya Kadınlar Günü'nü tebrik ediyor, tüm kadınlarımıza en iyi dileklerimle birlikte saygılarımı sunuyorum."

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.