Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Trafik Eğitim Parkı törenle hizmete açıldı

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından, Kapaklı ilçesinde yapımı tamamlanan Burak Süleyman Şahin Trafik Eğitim Parkı düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Haber Giriş Tarihi: 05.12.2023 17:35
Haber Güncellenme Tarihi: 05.12.2023 17:36
Kaynak: Haber Merkezi
Trafik Eğitim Parkı törenle hizmete açıldı

Kapaklı ilçesi Cumhuriyet Mahallesi Mithatpaşa Caddesi’nde inşa edilen, 8 milyon 312 bin 761 TL yatırım maliyetine sahip ve toplam inşaat alanı 4 bin 399 metrekare olan Kapaklı Burak Süleyman Şahin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda eğitim salonu, depo, üst geçit, gözetleme kulesi ve güvenlik birimleri ile çocukların akülü arabalar ile eğitim alabilecekleri parkur yer alıyor.  Kapaklı Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleştirilecek uygulamalarda, İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün belirlediği okulların öğrencilerine yönelik olarak ilçe trafik jandarma ve ilçe emniyet trafik ekiplerince temel trafik konusunda hem teorik hem de akülü araçlar ile uygulamalı eğitimler verilecek.

BURAK SÜLEYMAN ŞAHİN’İN ADI VERİLDİ

Trafiğin, günlük hayatın her alanında önemli bir yeri olduğunu dile getiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Trafikte meydana gelen kazaların en önemli sebebi kurallara uyulmamasıdır. Bu sorun ancak iyi eğitim almış, bilinçli ve kurallara uyan sürücü ve yayaların gayretleriyle çözülebilir. ‘Ağaç yaşken eğilir’ sözünden hareketle geleceğin bilinçli sürücü ve yayalarının yetiştirilmesini misyon edindik. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak ilk trafik eğitim parkımızı Çorlu ilçesinde hizmete açtık. Bugün itibariyle Kapaklı Trafik Eğitim Parkı’mızı da siz değerli vatandaşlarımıza kazandırmış bulunuyoruz. Trafik Eğitim Parkımıza, geçen Ramazan bayramında elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Burak Süleyman Şahin’in adını verdik. En büyük temennimiz trafik kazalarında başka kayıpların yaşanmamasıdır. Minyatür bir şehir görünümünde olan Trafik Eğitim Parkı’nda öğrencilerimize teorik ve uygulamalı olarak eğitim vereceğiz. İnanıyoruz ki, burada eğitim alan öğrencilerimiz trafik kurallarına uyma alışkanlığını erken yaşlarda kazanacaklardır. 8 milyon 312 bin 761 TL’lik bu önemli yatırımımız Kapaklı ilçemize hayırlı olsun. Güzel ilçemiz kapaklı Tekirdağ Büyükşehir Belediyemizden hak ettiği yatırımları almaya devam ediyor. Bilindiği üzere Kapaklı ilçemize İsmet İnönü İlkokulumuzu, Atatürk Kültür Merkezimizi ve Engelsiz Yaşam Merkezimizi kazandırdık.  100. Yıl Meydan Parkımızın açılışını da bugün hep beraber gerçekleştireceğiz. Çok Amaçlı Mahalle Konağımızın yapımı hızla devam ediyor. Kapaklı ilçemizde ayrıca Sosyal Tesis ve Tenis Kortu Projemizi hayata geçireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, trafik kazasında kaybettiğimiz Burak Süleyman Şahin’i rahmetle anıyor, Trafik Eğitim Parkımızın kentimize ve vatandaşlarımıza hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

BABASI DUYGULANDI

Anısının yaşatılması amacıyla Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından Çocuk Trafik Eğitim Parkı'na ismi verilen elim bir trafik kazasında hayatını kaybeden Burak Süleyman Şahin'in babası Mecit Şahin açılış töreninde oldukça duygusal bir konuşma yaptı. Şahin; Burak'ın anısının yaşatılması için parka adının verilmesinin kendileri için çok büyük anlam ifade ettiğini söyledi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak'a şükranlarını iletti. 

Kapaklı Belediye Başkanı Mustafa Çetin de bir konuşma yaparak, projenin hayata geçirilmesinde başta Başkan Albayrak olmak üzere emeği geçenlere teşekkür etti ve projenin hayırlı olması temennisinde bulundu. Konuşmaların ardından Başkan Albayrak diğer protokol üyeleri ile birlikte Kapaklı Burak Süleyman Şahin Çocuk Trafik Eğitim Parkı’nı gezerek incelemelerde bulundu ve yetkililerden park ile ilgili bilgi aldı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.