Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TÜ’de “Roman Çalışmalarından Örnekler” Paneli

Trakya Üniversitesi Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü, “Roman Çalışmalarından Örnekler” konulu bir panel düzenledi.

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2024 10:15
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2024 10:16
Kaynak: Haber Merkezi
TÜ’de “Roman Çalışmalarından Örnekler” Paneli

Moderatörlüğünü Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Müdür Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Tülay Tekin Yılmaz’ın yaptığı çevrim içi “Roman Çalışmalarından Örnekler” konulu panelde, Psikoterapist Derya Koptekin, Doç. Dr. Fatma İlknur Akgül ve Doç. Dr. Hasan Hüseyin Taylan konuşmacı olarak yer aldı. Panel, Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökhan Ilgaz’ın açılış konuşması ile başladı.

“Çocukluğun Roman (H)alleri” konulu sunumu gerçekleştiren Psikoterapist Derya Koptekin, 2017 yılında İletişim yayınlarından çıkmış olan “Biz Romanlar Siz Gacolar, Çingene/Roman Çocukların Kimlik İnşası” başlıklı kitap çalışmasından örnekler vererek konuşmasını tamamladı.

Doç. Dr. Fatma İlknur Akgül, “Çoklu Kimlik Kesişiminde Ezilenler: Roman Kadını” konulu sunumunda aynı adla 2021 yılında Orion yayınevi tarafından yayınlanmış olan kitabından hareketle İzmir’de yürütmüş olduğu çalışmanın sonuçlarını paylaştı.

Sakarya Üniversitesi İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Hasan Hüseyin Taylan, “Romanlar ve Sosyal Dışlanma” başlıklı sunumunda, İsmail Barış ile birlikte Çizgi Kitabevinden yayınlamış oldukları aynı adlı çalışmadan hareketle Romanların maruz kaldığı dışlanma örneklerinden bahsederek, tespit etmiş olduğu sorunlara dair çözüm önerileri sundu.

Panele Trakya Üniversitesi Roman Dili ve Kültürü Araştırmaları Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Gökhan Ilgaz, Balkan Araştırma Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. İbrahim Kelağa Ahmet, Edirne Belediye Başkan Yardımcısı Ertuğrul Tanrıkulu, Edirne Aile ve Sosyal Hizmetler Müdür Yardımcısı Erdinç Topçu, akademisyeneler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.