Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TÜMKİAD’tan iftar programı

TÜMKİAD Edirne Şubesi Başkanı Oğuz Kurum iftar yemeği verdi.

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2024 00:13
Haber Güncellenme Tarihi: 30.03.2024 00:13
Kaynak: MERT ERİŞKİN
TÜMKİAD’tan iftar programı

Tüm Kalkınma İş Adamları ve Girişimcileri Derneği (TÜMKİAD) Edirne Şubesi Başkanı Oğuz Kurum Edirne’nin Havsa ilçesinde bulunan yemek üretim tesisinde iftar yemeği programı düzenledi.

Programda konuşan TÜMKİAD Edirne Şubesi Başkanı Oğuz Kurum, “Bugün benden siyasi ve ideolojik bir konuşma yapmamı isteseydiniz saatlerce belki kafanız ağrıtabilirdim ancak bizler buraya gelirken siyasi formalarımızı dışarıda bırakıp rahmet ve bereket ayı olan Ramazan'da hepimiz buraya bir olmaya, beraber olmaya, paydaş olmaya geldik. Paylaşmak çok önemli. Dünya içinde bulunduğu durum belli. Ülkemiz bundan elbette nasibini alıyor. Ancak bunlar bir engel mi? Tabii engel. Bu engeller de aşılacak. Bizler iş insanları olaraktan her zaman üretmeye devam edeceğiz. Üreteceğiz, üreteceğiz, üretmeye devam edeceğiz. Geçtiğimiz seçimlerde genel seçimlere denk gelen Ramazan programımız bu yıl da yerel seçimlere isabet etmiştir. Ben burada aramızda bulunan belediye başkanlarımızın adaylarımızın hepsine başarılar diliyorum. Derdimiz millet olsun. Millete hizmet edecek etme hususunda geri kalmayacaklarından hiçbir şüphem yoktur. Amaçlarının hizmet olduğundan da bir şüphemiz yoktur diyorum” dedi.

“BİZ SİYASET ÜSTÜ BİR STK’YIZ”

 TÜMKİAD Genel Başkanı Nihat Tanrıkulu, “TÜMKİAD'ı sizlere anlatmak istiyorum. Bizler siyaset üstü bir STK'yız. Bizler ülkenin ekonomisine yön veren, alın teriyle para kazanan, ülkesine yatırım yapan, devletine vergi veren, devlet bürokrasisinin daha huzurlu çalışması için onların geleceği için gece gündüz çalışan Anadolu'nun yiğitleriyiz. Bizler bu ülkeye devletimize STK kazandırmak için yola çıktık. Biz iş insanıyız. Bizlerin hiçbir şekilde siyasetle işi, bizlerin hiçbir şekilde ne sağıyla ne soluyla ne de insanların fikriyle asla ve asla işimiz yok” ifadelerine yer verdi.

“ÇOCULARIMIZIN GELECEĞİNE YÖN VERECEKSİNİZ”

Tanrıkulu, “Edirne'nin iş insanları, sizlerden ricam asla ve asla kolay parayı seçmeyin. Üretmemiz gerekiyor. Bir insanın en büyük umudu Türkiye'deki gençlerimizin umudu üretimin ve girişimciliğin önünün açılması. Siz iş insanları olarak Edirne'ye yatırım yapacaksınız. Ve Edirneli hemşehrilerimizin çocuklarımızın geleceğine yön vereceksiniz diyorum” şeklinde konuştu.

Programa İYİ Parti Edirne Milletvekili Mehmet Akalın, Dışişleri Bakan Danışmanı Hamdi Irmak, Havsa Belediye Başkanı Aydın Balkan, Yeniden Refah Partisi Kırklareli İl Başkanı Yusuf Aydın ve yönetim kurulu üyeleri İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Tekin, Saadet Partisi Edirne Belediye Başkan adayı Tezcan Karakütük, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Edirne İl Başkanı Emre Tozluoğlu, Yeniden Refah Partisi Edirne İl Başkanı Ali Kaan Dağdelen, AK Parti önceki dönem Merkez İlçe Başkanı Önder Özcan, AK Parti önceki dönem Edirne Milletvekili Şemsettin Emir ve vatandaşlar katıldı.

Program Ayşekadın Spor Kulübü tarafından Kurum'a forma hediyesinin verilmesiyle sona erdi.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.