Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Türk - Bulgar iş insanları ETSO’da buluştu

BULTİŞ yöneticileri Türk ve Bulgar iş insanlarını buluşturmak üzere ETSO’ya bir ziyarette bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 09.02.2024 13:58
Haber Güncellenme Tarihi: 09.02.2024 14:01
Kaynak: Haber Merkezi
Türk - Bulgar iş insanları ETSO’da buluştu

Bulgar-Türk İş İnsanları Derneği (BULTİŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Donka Koleva, Yönetim Kurulu ve dernek üyeleri, Türk-Bulgar iş birliğini güçlendirmek ve iş insanlarını bir araya getirmek amacıyla Edirne Ticaret ve Sanayi Odası’nı (ETSO) ziyaret ettiler.

Bulgar heyeti, ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Suat Bulut, Sayman üye Mustafa Yılmaz ve yönetim kurulu üyeleri karşıladı.

ETSO hizmet binasında gerçekleşen buluşmada, inşaat ve inşaat malzemeleri, lojistik, sigortacılık, endüstriyel mutfak ekipmanları imalatı ve catering gibi sektörlerdeki Bulgar-Türk iş insanları bir araya geldi ve ikili iş görüşmeleri gerçekleştirildi.

Aynı sektörde faaliyet gösteren Türk-Bulgar iş insanları gerçekleştirdikleri görüşmelerde, sektörel yatırımlar ve olası projeleri istişare ettiler, mevcut olan ticari ilişkilerin geliştirilmesi ve karşılıklı olarak yatırım ve iş birliği potansiyelinin harekete geçirilmesi adına olası ticari iş birliği fırsatlarını değerlendirdiler.

“ÖNEMLİ BİR FIRSAT”

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak yaptığı açıklamada “Bugün burada gerçekleştirdiğimiz görüşmeler hem Türk hem Bulgar iş insanlarımız için oldukça önemli bir fırsat zemini oluşturdu. BULTİŞ ile ilimizde hizmet veren iş insanlarımıza Balkanlar’ın yolunu açmaya çalıştık. Derneği ilk ziyaret eden biz olmuştuk. Onlar da bize oldukça faydalı ve kapsamlı bir iade-i ziyaret gerçekleştirdiler. BULTİŞ ve Edirne Ticaret ve Sanayi Odası olarak hedeflediğimiz birçok şey var. Kültürlerarası sosyo-ekonomik yapıyı güçlendirmeyi, iş insanlarımızın katkılarıyla ihracatımızın önünü açmayı, ülkelerimizin ticaret hacmini büyütmeyi ve sanayi alanında başarılı iş birlikleri yürütmeyi amaçlıyoruz” dedi.

“ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

Açıklamasının sonunda ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Irmak, daha sonra şöyle devam etti: “Bulgar-Türk İş İnsanları Derneği (BULTİŞ) Yönetim Kurulu Başkanı Donka Koleva başta olmak üzere tüm BULTİŞ Yönetim Kurulu ve dernek üyelerine nazik ve iş birlikçi ziyaretleri için teşekkür ediyoruz. Bu buluşma iş insanlarımız için gerçekleştirdiğimiz önemli bir etkinlik oldu. Oda olarak misyonumuzu yerine getirmek için gayretle çalışmaya devam edeceğiz.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.