Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yazar Nurgül Ateş öğrencilerle buluştu

Edirne Kırkpınar Halk Kütüphanesi’nin düzenlediği 60. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Çocuk Kitapları Yazarı Nurgül Ateş, öğrencilerle buluştu.

Haber Giriş Tarihi: 26.03.2024 12:13
Haber Güncellenme Tarihi: 26.03.2024 12:16
Kaynak: MERT ERİŞKİN
Yazar Nurgül Ateş öğrencilerle buluştu

Edirne Kırkpınar Halk Kütüphanesi’nin düzenlediği 60. Kütüphane Haftası etkinlikleri kapsamında Çocuk Kitapları Yazarı Nurgül Ateş, öğrencilerle buluşarak çocuk edebiyatı ve çocuk kitaplarındaki temaları öğrencilere anlattı.

Ateş, söyleşide Paşa Bir Kedinin Günlüğü isimli kitabını okuyarak etkileşimli bir söyleşi gerçekleştirdi. Ateş, etkinliğin amacının çocukların daha fazla söz alması ve akıl yürütmesini sağlamak olduğunu belirtti.

Ateş, “Çocukları, çocuk edebiyatıyla ve bir edebiyatçıyla tanıştırmak için burada toplandık. Çocukların hem soru sormasını hem de edebiyatın konuları üzerine karşılıklı fikir alışverişinde bulunmak ve onların daha fazla konuşmasını sağlamak için geldim. Çocuk kitaplarında yer alan temel temalardan olan insan sevgisi, hayvan sevgisi gibi konularda daha çok onların söz alması ve akıl yürütmesi üzerine bir etkinlik yapmak istedik” dedi.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.