Hava Durumu

YAZGAN; “GENÇLER CHP’YE ÜYE OLMAKTAN KORKUYOR”

-CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, merkez ilçe kongresinde yaptığı konuşmada, gençlerin CHP’ye üye olmaktan korktuğunu söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 03.09.2023 16:50
Haber Güncellenme Tarihi: 03.09.2023 16:50
https://batiekspres.com/
YAZGAN; “GENÇLER CHP’YE ÜYE OLMAKTAN KORKUYOR”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Merkez İlçe Örgütü tarafından bugün düzenlenen kongrede CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan konuşma yaptı. Yazgan, konuşmasında, Türkiye’deki gençlerin karşı karşıya kaldığı sorunlara dikkat çekti.

Gençlerin CHP’ye üye olmaktan korktuğunu belirten Yazgan, başta işsizlik sorunu olmak üzere yaşadıkları problemlerin çözümü için belediye seçimlerinin önemini vurguladı. Türkiye’de 22 yıldır baskı rejimi olduğunu söyleyen Yazgan; “Bu baskı rejimi ile yetişen, hayatında başka bir rejim görmemiş milyonlarca ‘Z Kuşağı’ diye tabir ettiğimiz genç var. Bu çocuklar haklı olarak korkuyorlar. Diyorlar ki, ‘Biz CHP’ye üye olursak devlet memuru olamayız, bir yere atanırsak atılırız, bizim eşimiz bir yerde iş bulamaz, yarın bir gün burs başvurusunda bulunursak burs alamayız, yurt bulamayız.’ Bu korkuları yaşıyorlar. Gerçekten onlara hak vermek mecburiyetindeyiz” ifadelerini kullandı.

“BELEDİYEMİZİN VARLIĞI SÜRDÜRÜLMELİDİR”

Yazgan, gençlerin karşı karşıya kaldığı problemlerin çözümü için önerilerde bulunarak; “Onların dertlerini çözmek için örgütlenmek mecburiyetindeyiz. Bu örgütlenmeyi sağlayacağımız yapı belediyemizdir. Bunun yokluğunu yaşamayalım. Özellikle Havsa ve Keşan ilçelerimizde bir dönem önce belediyelerimizi kaybettik. Bunu yaşadılar ve şu anda yaşamaya devam ediyorlar. İlçelerimiz için bunun zorluğunu ancak yaşayan bilir. Belediyemizin varlığı sürdürülmelidir. Bu iktidar kalemini kaybetmezsek, gençleri de üye yapacağız, iktidara da buradan yürüyeceğiz ve başarılı olacağız” diye konuştu.

MERT ERİŞKİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.