Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yıldırım Sain Güven Tazeleyerek Yeniden Başkan Seçildi

27 Ocak 2022 Perşembe (dün) gerçekleştirilen Havsa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda mevcut Başkan Yıldırım Sain üyelerden 298 oy alarak 82 oy fark ile yeniden Başkan seçilerek güven tazeledi.

Haber Giriş Tarihi: 28.01.2022 12:28
Haber Güncellenme Tarihi: 28.01.2022 12:28
Kaynak: Haber Merkezi
https://batiekspres.com/
Yıldırım Sain Güven Tazeleyerek Yeniden Başkan Seçildi

Sertkan YILMAZ

    Havsa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Ocak 2022 Perşembe günü Havsa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonunda gerçekleştirildi. iki liste ile girilen Genel Kurula Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıtlı 618 üyeden 515 üye oy kullandı. 1 oyun geçersiz sayıldığı seçimde Gürcan Ahmet Dölçek 216 oy, mevcut Başkan Yıldırım Sain 298 oy alarak 82 oy farkla mevcut Başkan Yıldırım Sain tekrar seçilerek güven tazeledi.
    Havsa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Olağan Genel Kurul Toplantısı 27 Ocak 2022 Perşembe günü Havsa Esnaf ve Sanatkarlar Odası Toplantı Salonunda 515 üyenin katılımı ile gerçekleştirildi. Toplantının açılış konuşmasını yapan Başkan Yıldırım Sain, katılan tüm misafirlere teşekkürlerini ileterek Divan teşkline dair önergeyi üyelere sundu. Oy birliği ile kabul edilen önergede Divan Başkanlığına Edirne Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz, Başkan Vekilliğine Havsa Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası Başkanı Mehmet Cam, Katip üyeliklere Celil Tekin, Tolga Avcı ve Remzi Ölmez seçildi. 
    Havsa Esnaf ve Sanatkar Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen kongreye CHP Edirne Milletvekili Okan Gaytancıoğlu, Edirne Esnaf ve Sanatkarlar odası Biriliği Başkanı Kemal Cingöz, ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, ilçemiz Oda Başkanları, çevre ilçe Oda Başkanları, ilçemiz Siyasi Parti Başkanları, davetliler ve üyeler katıldı. 
    Toplantı, saygı duruşu ve istiklal Marşı'nın okunması, Başkanlık divanına tutanakları imza yetkisi verilmesi, Başkan Yıldırım Sain tarafından Yönetim Kurulu faaliyet raporunun okunması ve müzakeresi ile devam etti. 
    Toplantıya katılan ilçemiz Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan zorlu geçen pandemi sürecinde ilçe esnafına yapılan desteklerden bahsettiği konuşmasında, bu konuda öncü belediyelerden olduklarını ifade etti. Pandemi sürecinin özellikle ilk dönemlerinde destek olan tüm esnaflara da teşekkür eden Başkan Av. Aydın Balkan adaylara başarılar diledi. 
    Edirne Esnaf ve Sanatkar Odaları Birliği Başkanı Kemal Cingöz Başkan Balkan’a ilçe esnafına desteklerinden dolayı teşekkür etti. Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Yıldırım Sain’de pandemi süreci boyunca desteğini esirgemeyen ve her türlü desteği sağlayan Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan’a teşekkür ederek yardımlarından ve desteklerinden dolayı plaket sundu.
    Esnafın zor dönemlerden geçtiğini ve esnafın desteklenmesi gerektiğini belirten CHP Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu her iki aday'a da başarılar diledi ve seçimin hayırlı olması temennisinde bulundu. 
    Daha sonra gündem gereği sırasıyla Denetim Kurulu raporunun okunması ve müzakeresi, Bilanço, gelir ve gider hesaplarının okunması ve müzakeresi, Bilanço, gelir ve gider hesaplarının kabulu veya reddi, Yönetim ve Denetim Kurullarının ayrı ayrı ibrası, 2022-2023-2024-2025 yıllarına ait çalışma programı ile bu program içinde yer alacak olan eğitim, teorik ve pratik kurs programları ve 2022-2023-2024-2025 yıllarına ait tahmini bütçenin görüşülmesi ve kabulu, bağlı olduğu Birliğin muvafakati alınmak şartıyla kuruluş amacını gerçekleştirmeye yönelik gayrimenkul alım ve satımına, gayrimenkul karşılında ödünç para alınması için yönetim kuruluna yetki verilmesi, aylık ücretlerin, huzur haklarının, yolluk ve konaklama ücretlerinin tespit edilmesi ile süren toplantıda dilek ve temenniler bölümüne geçildi. 
    Dilek ve temenniler bölümünde söz alan her iki aday Gürcan Ahmet Dölçek ve Yıldırım Sain birer konuşma yaparak yapılacak olan seçim sonucuna saygı duyacaklarını ve seçimin hayırlı olmasını dilediler. 
    Konuşmaların ardından ikram ve seçim sürecinin sonunda toplantı sona erdi. 
    Yapılan seçim sonucu 298 oy olarak güven tazeleyen Yıldırım Sain’in Yönetim Kurulu Listesi şöyle:
Yönetim Kurulu Asil Üyeler:
Ahmet Ocak, Tuncay Avcı, Metin Eren, Erkut Şen, Ali Tuna, Zeki Dalkılıç.
Yönetim Kurulu Yedek Üyeler:
Üstün Biricik, ilkay Akarsu, Kadir Akgün, Besin Engin, Caner Raviş, Cem Tuna, Salih Topuz.
Denetim Kurulu Asil Üyeler:
Serkan Lambacı, Murat Akduman, Mesut Aladağ.
Denetim Kurulu Yedek Üyeler:
Doğan Özdemir, Hakan Cengiz, Doğan Şimşek.

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.