Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yontar seçim sonuçlarını değerlendirdi

CHP Tekirdağ Milletvekili, TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Nurten Yontar, seçim sonuçlarını değerlendirdi.

Haber Giriş Tarihi: 05.04.2024 14:59
Haber Güncellenme Tarihi: 05.04.2024 14:59
Kaynak: Haber Merkezi
Yontar seçim sonuçlarını değerlendirdi

Cumhuriyet Halk Partisi’nin halk ile ittifak yaptığını belirten CHP’li Vekil, “1977 seçimlerinden sonra birinci parti konumuna yükselerek tarihi bir zafere imza atan partimizin Genel Başkanından üyesine kadar her ferdini canı gönülden kutluyorum. Halkımıza kendimizi anlatabildiğimiz için bu başarı geldi. Genel Başkanımız Sayın Özgür Özel’in deyimiyle üstümüzdeki cam tavanı parçalayarak yüzde 38 oy aldık. Vatandaşlarımızla samimi bir ilişki kurarak bir sonraki seçimde CHP'nin Türkiye'yi yönetme umuduna yelken açtık. Vatandaşlarımıza “bize oy verirseniz sesinizi duyuracağız, sizinle birlikte mücadele edeceğiz” dedik.  İnsanlar bu samimiyetimize ve dayanışma teklifimize gönül rahatlığı ile oy verdiler” dedi.

 Enflasyon canavarının ülkemizde yaşayan tüm kesimleri perişan ettiğini belirten Yontar, “Enflasyonun TÜİK'e göre yüzde 68, ENAG'a göre yüzde 124 olduğu ülkemizde emekliler, çiftçiler, memurlar yani toplumda yaşayan dezavantajlı tüm kesimler mağdur durumdadır. TÜRK-İŞ’in yaptığı Açlık-Yoksulluk Sınırı araştırmasının 2024 yılı mart ayı sonucuna göre; dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 16.793 liraya, yoksulluk sınırı ise 54.700 liraya yükselmiştir. Enflasyonun bu denli can yakıcı olduğu bir ortamda, TÜİK enflasyon rakamları ile oynayarak emekliye, memura ve dar gelirliye düşük maaş zammı yapmak istemektedir. Vatandaşlarımızın alım gücü bu kadar düşmüşken ve en düşük emekli maaşı 10.000 liraya demir atmışken, 1 kilo kıymanın 500 lira, bir kalıp peynirin 300 lira olduğu bir ortamda bu insanlar nasıl geçinecek diyen ve dertlenen yöneticileri göremiyoruz. 30 yıl çalışıp, emekli olup, 1 kilo kıyma almak için sabahın erken saatlerinde kuyruğa giren ve yoksulluğa terk ettiğiniz emekliler size sandıkta en güzel cevabı vermiştir” diye konuştu.

Büyük bir dönüşümün yaşandığını ve yerel seçimlerin sadece yerel seçim olmadığını belirten CHP’li Vekil, “Ülkemizi ve vatandaşlarımızı her açıdan iflasa sürüklemiş iktidarın yarattığı bu durum, adeta milletimizi isyan ettirmiştir. Sandıkların genel eğilimi, vatandaşlarımızın sağduyusuyla hareket ettiğini ve iktidara ders vermek amacıyla CHP’de bütünleştiğini hepimize göstermektedir. Önümüzdeki ilk seçimde iktidar olmak için tüm vatandaşlarımızı dinleyecek ve onların sorunlarını meclis kürsüsünden dile getireceğiz” diyerek sözlerini noktaladı.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.