Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Açıklanandan 2 kat fazla enflasyonla karşı karşıyayız”

CHP Havsa Belediye Başkan aday adayı Hüseyin Özden, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan yüzde 62'lik enflasyon rakamının gerçeği yansıtmadığını belirterek, çalışanların ve emeklilerin geçinemeyecek duruma geldiğini, küçük esnafların batma noktasında olduğunu ifade etti.

Haber Giriş Tarihi: 07.12.2023 17:27
Haber Güncellenme Tarihi: 07.12.2023 17:28
Kaynak: ERGİN SÖZER
“Açıklanandan 2 kat fazla enflasyonla karşı karşıyayız”

Cumhuriyet Halk Partisi Havsa Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Özden, www.batiekspres.com haber sitesine yaptığı açıklamada, TÜİK'in enflasyon hesaplamalarının vatandaşın reel durumunu yansıtmadığını savundu. “Günlük yaşantımızda karşılaştığımız artan fiyatlar, aslında açıklanan rakamlardan çok daha fazla bir enflasyonun işaretçisidir” diyen Özden, bu durumun özellikle çalışanlar, emekliler ve küçük esnaflar için sürdürülemez bir ekonomik ortam yarattığını dile getirdi.

Özden, “Çalışanlarımız, emeklilerimiz artık geçinemiyor. Faturalar, temel ihtiyaçlar her geçen gün daha da artıyor. Küçük esnafımız iflasın eşiğine gelmiş durumda. TÜİK'in açıkladığı yüzde 62'lik enflasyon rakamı gerçeği yansıtmıyor, en az 2 kat daha fazla bir enflasyonla karşı karşıyayız" şeklinde konuştu.

Özden, sürekli yükselen faiz oranlarının da vatandaşların belini büktüğünü belirterek, ekonomik sorunlara karşı etkili çözümler üretilmesi gerektiğini söyledi.

ERGİN SÖZER

Kaynak: ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.