Hava Durumu

ANNE ÇOCUK ETKİNLİKLERİ GRUBU

Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi’nin 4 hafta devam eden Anne – Çocuk Etkinlik Grubu tamamlandı.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2023 14:56
Haber Güncellenme Tarihi: 07.11.2023 14:56
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
ANNE ÇOCUK ETKİNLİKLERİ GRUBU

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik alanındaki proje çalışması olan Çerkezköy Kadın Danışma Merkezi’nde 4 hafta boyunca devam eden haftada bir gün 2 saat süren 1’inci ‘Anne-Çocuk Etkinlik Grubu’ tamamlandı. Etkinliğe katılan ebeveynlere katılımcı belgeleri verildi.

Anne-çocuk etkinlik grubunun ebeveynler için son derece faydalı olduğunu belirten Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak kadın ve çocukların toplumun en önemli özneleri olduğunu biliyor, çalışmalarımızı bu doğrultuda devam ettiriyoruz. Okulöncesi dönemde, çocuğa dış dünyayı tanıma olanağı veren, ona çeşitli alışkanlıklar kazandıran temel kurum ailedir. Çocuk, aile içinde temel öğrenme için gerekli deneyimleri kazanırken, olanaklar ölçüsünde gidebileceği okulöncesi eğitim kurumlarında bu deneyimleri pekiştirme ve zenginleştirme fırsatını bulmaktadır.  Ebeveynleri ile geçirdiği zaman çocuk için çok kıymetlidir. Anne-Babaların çocuklarıyla oyun oynaması hem kendileri hem de çocukları açısından çok olumlu sonuçlar sağlamaktadır. Kadın Çalışma Atölyesi ve Çocuk Etkinlikleri Grubu'nda yer alan tüm katılımcılarımıza teşekkürlerimi sunuyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak sosyal alandaki çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz" dedi.

Okul öncesi çocukların gelişim alanlarını destekleyici etkinlikleri içeren ve 8 haftalık oturumlar şeklinde planlanan Çocuk Etkinlikleri Grubunda,  90 dakika süren oturumlar boyunca Türkçe dil etkinliği, müzik etkinliği, oyun ve hareket etkinliği, sanat etkinliği ve drama etkinliklerinden yararlanılarak bilişsel gelişim, psikomotor gelişim, dil gelişimi, sosyal ve duygusal gelişim ve öz bakım gelişimi gibi alanlarda uygulamalar yapılırken bu sayede çocukların özgüven kazanabilmesi, grup içinde uyumlu hareket edebilmesi, olumlu davranışları taklit ederek öğrenmesi hedefleniyor. Çocuk Gelişimci Meltem Balcı tarafından gerçekleştirilen uygulamalar sırasında çocuklar üzerinde yapılan gözlemler sonucunda 4. haftadan itibaren ebeveynler ile de seanslar düzenleniyor.

Atölyelerin son derece faydalı geçtiğini belirten katılımcılar, katkı ve desteklerinden dolayı Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Kadir Albayrak'a teşekkür ettiler. Anne-Çocuk Etkinlikleri 4 haftalık hazırlanan program yeni kayıt almaya devam ediyor.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.