Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Atatürk rölyefi hakkında çok şikâyet aldım”

CHP Edirne Belediye Başkan adayı Hüseyin Özden, kahve ziyaretleri sırasında vatandaşın Atatürk rölyefi hakkında sorusuna cevap vererek, “Yenimahalle ziyaretimizde en çok Atatürk rölyefi hakkında şikâyet aldım” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2024 02:12
Haber Güncellenme Tarihi: 30.03.2024 02:12
Kaynak: MERT ERİŞKİN
“Atatürk rölyefi hakkında çok şikâyet aldım”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Havsa Belediye Başkan adayı Hüseyin Özden ve partililer CHP Havsa İlçe Başkanlığı önünde toplanarak yürüyüş gerçekleştirdi. Fatih Caddesi üzerinde yürüyen partililer dev Türk Bayrakları açarak ve meşale yakarak Yeni Mahalle Spor Kulübüne yürüyüşlerini sürdürdüler. Yürüyüş sırasında vatandaşlarla yakından ilgilenen Özden, pencereden bakan vatandaşlara el sallayarak selam verdi.

“HİZMETİN HERKESE EŞİT GÖTÜRÜLMESİ GEREKİYOR”

CHP Havsa İlçe Başkanı Memduh Doğramacıoğlu, “Uygulanan yanlış politikalar neticesinde ülkemizin yüksek enflasyonla ekonomisi çökmüş, eğitimi yozlaşmış, tarımı can çekişiyor, işsizlik artmış, emekliler aldıkları emekli aylıklar ile ay sonunu getiremez durumdadır. Partili Cumhurbaşkanımız yerel seçimlerde AK Parti adaylarını seçtirmezseniz merkezi hükümetten destek alamazsınız diye vatandaşlarını tehdit ediyor. Halbuki belediyelerin hazineden aldıkları pay ve gelirleri kanunla belirlenmiştir. Nasıl ki benden ve herkesten vergi alınıyorsa hizmetin de herkese eşit götürülmesi esastır” dedi.

“CUMHURİYETİMİZİN 101’İNCİ YILINA YETİŞTİRMEYE ÇALIŞACAĞIZ”

Atatürk rölyefinin değiştirilmesi gerektiğini savunan bir vatandaşa cevap veren Özden, “Yenimahalle'yi ziyaretimize en çok Atatürk rölyefi hakkında şikâyet aldım. Daha önceki yılda da bizler bu konuda kamuoyu yarattık. Bu yapılan rölyefin Atatürk'e benzemediği, Havsa’mıza yakışmadığı yönünde şikayetler aldım. Yerine Atamıza ve halkımıza yakışır bir heykel, bir rölyef yapılması gerektiğini vurguluyorum. Mevcut yönetimi belediye meclisinde de kamuoyunda, yerel basında, ulusal basında ilettik. Halkımızın bu konuda şikayetleri var. Bizler göreve geldiğimiz gibi Trakya Üniversitesi'nin Mimarlık Fakültesi, Güzel Sanatlar Fakültesi ve Edebiyat Fakültesi’yle görüştük. Bizim buradaki mevcut alanımıza Yenimahalle girişindeki alana Havsa’mıza yakışır bir heykel projesi yapmalarını talep edeceğiz. Bunu yaparken de en az 5 tane proje sunmalarını, 5 tane projemizi sunduktan sonra bu projeleri belediyemizin internet sitesinden halkımızın beğenisine sunacağız. En çok oy alan, en çok beğeni alan rölyefimizi halkımızla birlikte onların görüşleri doğrultusunda 29 Ekim 2024 yılında, Cumhuriyetimizin 101’inci yılına yetiştirmeye çalışacağız. Atamıza ne yakışırsa, halkımıza ne yakışırsa biz bunu yapmakla mükellefiz” ifadelerine yer verdi.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.