Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

“Bir tane icralık borcumuz kalmadı”

Proje tanıtım toplantısında konuşan Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, Havsa Belediyesi’nin çok borcunun olduğunu iddia edenler olduğunu belirterek, “Bir tane icralık borcumuz kalmadı. Tertemiz bitirdik” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 30.03.2024 01:39
Haber Güncellenme Tarihi: 30.03.2024 01:39
Kaynak: MERT ERİŞKİN
“Bir tane icralık borcumuz kalmadı”

Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, Havsa Belediyesi önünde toplanan coşkulu kalabalık ile birlikte Fatih Caddesi boyunca proje tanıtım toplantısının yapılacağı Üçgen Park’a kadar yürüyüş gerçekleştirdi. Meşalelerin yakıldığı ve sloganların atıldığı yürüyüşte Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, vatandaşları selamladı. Program konuşmalar ile devam etti.

“BU TRENE BİNMEYEN YAYA KALIR”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Havsa AK Parti İlçe Başkanı Haluk Savaştürk, “Ak belediyeciliğin ilk dönemini Belediye Başkanımız sayın Aydın Balkan önderliğinde tamamladık. Her türlü belediyecilik hizmetini layıkıyla yerine getirdik. Havsa’mızın 40-50 yıl sonrasını planlayarak gelecek nesillere yeni ufuklar açtık. Ama bu kolay olmadı. Önceki dönem şurada toplandığımız zaman aynı Üçgen Park'ta nasıl bir belediye aldı biliyor musunuz? Gırtlağına kadar borç içerisinde bir sürü hacizleri vardı. Sevgili başkanımız hepsini söylemeye artık sıkılıyor. Bunun yanında bir sürü devlet hizmetlerini aldık. Belediyemizi önce batağın içerisinden çıkardı. Ondan sonra da hizmet yapar bir hale getirdi. Belki içinizde hatırlayanınız vardır. Ben dedim ki o zaman. Ben dedim belediye başkanıma vekalet veriyorum. Siz de vekaletinizi veriyor musunuz? Dedim ve siz de veriyoruz dediniz. İnşallah bu hizmet meşalesi pazar günü devam edecek. Bu hizmet meşalesi yanacak. Bu hizmet treni devam edecek. Bu trene binmeyen yayan kalır. Bu hizmet trenine binecek” dedi.

“YÜRÜMEKLE HAVSA’NIN YOLLARI AŞINMAZ”

Programda konuşan Havsa Belediye Başkanı Av. Aydın Balkan, “Bu dönem Havsa'ya 5 sene hizmet edecek başkanı yönetimi seçeceğiz artık. Genel seçimden bunu kesinlikle ayırmamız lazım. Tüm partililer bize oy verdi. Biz 5 sene boyunca tüm Havsa’mızda, hiç kimseyi ayırmadan ne yaşından ne boyundan ne cinsiyetinden ne mahallesinden. Her mahalleye hizmet ettik ve 6 gündür de sadece ve sadece yaptığımız işleri ve Havsa’ya olan sevdamızı anlattık. Anlatmaya devam ediyoruz. Dedim ya bunu bir genel seçim odasına sokmaya çalışıyorlar. Baktım ertesi gün önceki dönem milletvekilleri geldi. Yine anlatıyor. Genel siyaset şöyle olmuş. Onlar böyle olmuş. Dedim ki herhalde genel siyasetten gideceğiz. Bir gün sonra baktım ki yine toplandılar karşımızda. Biz Yenimahalle'ye gideceğiz. Bizimle beraber Yenimahalle'ye geliyorlar. Bugün Cumhuriyet Mahallesi’ne geleceğiz. Baktım önümüzden Cumhuriyete gidiyorlar. Arkadaşlar bu bir proje toplantısı. Tanıtım toplantısı. Havsa'da ne yaptık? Bunları anlatacağız. Biz ne yapacağız? Onu anlatacağız. Siz de ne yapacaklarınızı anlatacaktınız? Yürümeye gelmedik. Ama yürüyün ağalar. Yürüyün efendiler, yürüyün. Yürümekle Havsa’nın yolları aşınmaz bilesiniz. Ama halka hizmet bekliyor. Halka kendini gösteren insanlar değil. Havsa proje bekliyor. Havsa çoluğunun çocuğunun geleceğine ne olacak bunu bekliyor. Biz de tıpkı 5 sene önce olduğu gibi tıpkı bugün olduğu gibi yine yapacaklarımızı anlattık. Anlatmaya devam edeceğiz” ifadelerine yer verdi.

“İLK GELDİĞİMİZDE 40 TANE HACİZ VARDI”

Havsa Belediyesi’nin çok fazla borcu olduğunu açıklayan Balkan, “Geçtiğimiz 5 senede biz ne yaptık. Biliyorsunuz o dönemde belediyeyi aldığınızda belediyemiz büyük bir borç yükü altındaydı. Kalem alacağız. Paramız yok veresiye vermiyorlar. Ayakkabı alacağız, kunduracı ayakkabı vermiyor. Yahu cenazeye ayıptır söylemesi kereste alacağız. Adam diyor ki ‘başkanım kendine alacaksan vereyim. Ben belediyeden çok kazık yedim artık. Belediyeyle çalışmak istemiyorum.’ Çöp toplayacağız, mazot alacağız. Benzinlik arıyoruz. İlk geldiğimizde tüm mallarımız üzerinde 40 tane haciz vardı. 1 Şubat 2024 tarihinden itibaren Havsa Belediyesi'nin şu anda özel şirketlere, özel firmalara alacaklılara bir tane icra dosyası kalmadı. Bir tane icralık borcumuz kalmadı. Tertemiz bitirdik. Diyorlar ki, belediye battı, baştan tamam çok iş yaptı ama belediyeyi batırdı 200 milyon, 300 milyon borçları var. Arkadaşlar yalan söylüyorlar yalan. Belediyemizin bir tane icralık dosyası yok. Her belediyede olduğu gibi işlerimiz şu anda borçlarımız ödenmeye devam edecek” şeklinde konuştu.

Program projelerin anlatılmasıyla sona erdi.

MERT ERİŞKİN

Kaynak: MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.