Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Bakan Kacır’dan Teknopark sözü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Trakya Üniversitesi’ne yeni bir Teknopark kampüsü kazandıracaklarını söyledi.

Haber Giriş Tarihi: 15.03.2024 17:24
Haber Güncellenme Tarihi: 15.03.2024 17:26
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Bakan Kacır’dan Teknopark sözü

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mehmet Fatih Kacır, Edirne programı kapsamında Trakya Üniversitesi’ni ziyaret etti.

Bakan Kacır, Balkan Kongre Merkezi’nde Türkiye’nin ilk astronotu Alper Gezeravcı’nın öğrencilerle buluşmasına katıldı. Edirne Valisi Yunus Sezer, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Edirne Milletvekili Fatma Aksal, Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu, Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan adayı Belgin İba, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Edirne Valisi Yunus Sezer ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu’nın açılış konuşmaları ile başlayan programda konuşan Bakan Kacır, Türkiye’de son 5 yıldır dünyanın en büyük teknoloji festivallerinin düzenlendiğini belirtti. Trakya Üniversitesi’deki Teknopark’ı ziyaret ettiğini söyleyen Kacır; “Teknopark’ta çok iyi işler yapan şirketler, teknoloji girişimleri var. İnşallah önümüzdeki dönemde Trakya Üniversitesi’ne yeni bir Teknopark kampüsü de kazandıracağız” dedi. Kacır’ın konuşması katılımcılardan yoğun alkış aldı. Konuşmasının ardından Rektör Tabakoğlu ve Alper Gezeravcı, Bakan Kacır’a hediye takdim ettiler.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.