Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

CHP 23 Nisan kutlamalarına, anıta çelenk sunarak başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında CHP Edirne İl Örgütü, Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni düzenledi. Törende konuşan İl Başkanı Samet Kahraman “Sadece büyük bir lider geleceği küçük kalplere emanet eder” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 23.04.2024 13:03
Haber Güncellenme Tarihi: 23.04.2024 13:07
Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK
CHP 23 Nisan kutlamalarına, anıta çelenk sunarak başladı

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları kapsamında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne İl Örgütü, Atatürk Anıtı’nda tören düzenledi.

Anıta çelenk sunma ile başlayan tören saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla devam etti.

CHP Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, Edirne Belediye Başkanı Filiz Gencan Akın, Edirne Merkez İlçe Başkanı Yücel Balkanlı, İl Genel Meclisi Başkanı Çiğdem Gegeoğlu ve partililerin katıldığı törende konuşan Chp Edirne İl Başkanı Samet Kahraman; “23 Nisan 1920 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinin kurulmasıyla, Cumhuriyetimizin ilan edilmesi yolunda, özgürlük ve bağımsızlığımızın temelleri atılmıştır. Atatürk ün manevi mirasının bizlere yüklediği sorumlulukla, özgürlüğün de, adaletin de, eşitliğin de, dayanağı ulusal egemenliktir. 23 Nisan milletimizin tutsaklık zincirlerini kırarak, tarih sahnesine çıktığı ve egemenliği kendi eline aldığı gündür. Meclisimizin kuruluş günü, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara ve yeni nesillere armağan edilmiştir. Bu bayram tüm dünya çocuklarının kardeşçe kutladığı, barış içinde yaşayabilecekleri bir dünyanın tohumlarının atıldığı ilk ve tek bayramdır. Sadece büyük bir lider geleceği küçük kalplere emanet eder. Bizler Mustafa Kemal Atatürk ün açtığı yoldan ilerledik ve ilerlemeye devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, yüzlerinde gülücüklerin, kalplerinde sevgi ve umut çiçeklerinin hiç solmamasını temenni ettiğimiz, bunun için büyük gayret sarf ettiğimiz bütün çocuklarımızın ve Türk ulusunun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramını kutluyoruz. Başta büyük önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk meclisin kurucu üyelerini, ülkemizin bağımsızlığı ve egemenliği uğrunda canlarını feda eden bütün şehitlerimiz ve gözlerimizi minnetle, rahmetle anıyoruz” dedi.

ŞENER ŞENTÜRK

Kaynak: ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.