Hava Durumu

CİRAVOĞLU VE ENGİN’DEN ADAYLIK İDDİASINA YANIT

-İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin ve CHP’li Şükrü Ciravoğlu, İYİ Parti’den Edirne Belediye Başkanlığı’na aday olarak Ciravoğlu’nun gösterileceğine dair iddialara yanıt verdi.

Haber Giriş Tarihi: 31.10.2023 18:36
Haber Güncellenme Tarihi: 31.10.2023 18:36
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
CİRAVOĞLU VE ENGİN’DEN ADAYLIK İDDİASINA YANIT

Cumhuriyet Halk Partisi’nde (CHP) Edirne İl Başkanlığı görevinden Edirne Belediye Başkanlığı aday adaylığına kadar çeşitli görevlerde bulunan Ecz. Şükrü Ciravoğlu’nun, 31 Mart Yerel Seçimleri’nde İYİ Parti’den aday olacağı ile ilgili iddialar kent gündeminde konuşuluyor.

Ciravoğlu ve İYİ Parti Edirne İl Başkanı Alpay Alpagut Engin, kentte konuşulan iddialarla ilgili Batı Ekspres’e açıklama yaptı. Ciravoğlu da, Engin de adaylık iddiaları ile ilgili resmi bir teklif olmadığını söyledi.

“İL BAŞKANLIĞININ RESMİ BİR TEKLİFİ GİTMEDİ”

Engin, Ciravoğlu’nun kentte bilinen bir isim olduğunu söylerken; “Ama ben herhangi bir teklif etmedim. Bizden yana bir teklif gitmedi ama partimizin bu şekilde anılması bizim için bir sakınca ifade etmiyor. İl Başkanlığının resmi bir teklifi gitmedi. Benim için önemli olan partimizin her yerde konuşuluyor olmasıdır. Bizim aday adaylarımız da, başvuranlar da, görüşme halinde olduklarımız da var. Bu isimler arasında Şükrü Ciravoğlu yok. Şu anda net olarak İpsala Belediye Başkanımız Abdullah Naci Ünsal var. Edirne’de, hatta beldelerde de belediye başkanı adayları çıkaracağız” ifadelerini kullandı.

“RESMİ BİR TEKLİF YOK”

Ciravoğlu da Alpagut’un ifadelerini doğrularken; “Henüz resmi bir teklif yok. Öncelikle CHP’nin durumu belli olmadı. Parti, kurultaydan sonra şekillenecektir. Adaylık konusu şehirde konuşuluyor. Çünkü İYİ Parti’nin de bir aday arayışı var. Bu durum 2019’daki seçimlerde de konuşulmuştu. Hepsi arkaşımız, bir araya geldiğimizde siyaset konuşuyoruz. Ama bununla ilgili resmi bir teklif olmadığını belirtmek lazım” dedi.

“PARTİM GÖREVLENDİRİRSE BOYNUM KILDAN İNCE”

İYİ Parti’den Edirne Belediye Başkanlığı’na adaylık teklifi gelmesi halinde cevabını sormamız üzerine Ciravoğlu; “Evet demem çok zor. Ondan önce ben partimden de adaylık için başvuru yapmayacağım. Böyle bir önceliğim olsa kendi partimden başvururum. Ben CHP’nin üyesiyim. Partim beni görevlendirirse boynum kıldan ince. Ne görev verildiyse sonuna kadar yapacağız” sözlerine yer verdi.

“ÖNSEÇİM OLSA NE OLUR?”

CHP’nin Edirne merkezde önseçim kararı alması halinde aday adayı olup olmayacağını sorduğumuz Ciravoğlu; “Önseçim olsa ne olur? Yapının nasıl olduğu belli. Mahalle delege seçimlerini gördük. 51 kişinin oy kullandığı sandıktan 78 oy çıkıyorsa aday adayı olsan ne olur?” diye konuştu.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.