Hava Durumu

ÇOCUKLAR SAHADA SOSYALLEŞİYOR

Trakya Kartalları Spor Kulübü Antrenörü Emrah Tuna, çocukların internette uzun süreli vakit geçirmek yerine bir spor faaliyetiyle ilgilenmesi gerektiğini söyledi. Tuna, “İnternet ortamından, sosyal ortamdan biraz uzak kalıp, gerçek sosyalleşmeyi yaşayabilirler” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 07.11.2023 18:18
Haber Güncellenme Tarihi: 07.11.2023 18:18
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
ÇOCUKLAR SAHADA SOSYALLEŞİYOR

Trakya Kartalları Spor Kulübü Antrenörü Emrah Tuna, çocukların internette sosyalleşmek yerine spor yaparak sağlıklı bir şekilde sosyalleşmesi gerektiğini vurguladı. Tuna, Çocukların gün boyu bilgisayar başında oturarak vakit geçirmek yerine interneti verimli bir şekilde kullanması gerektiğini söyledi.

“3 YILDIR ŞAMPİYONUZ”

Takımlarının 3 yıldır şampiyon olduğuna değinen Tuna “Kulübümüzde 5 yaşından 16 yaşına kadar yaş gurubumuz mevcut ve takımlarımızda oynayan oyuncularımıza 10 yaşından sonra lisans çıkmaktadır. U11’den itibaren, U11, U12, U13, U14, U15, U16 bütün liglere katılıyoruz. Şu an oynanan 2 tane ligimiz mevcut. Bunlar, U16 ile U14 ligleri oluyor. U14 liginde 3 maç oldu başlayalı, 3 yıldır şampiyon olan bir takımımız var. Bu sezon da 3’te 3 ile başladık ve devam ediyoruz” dedi.

“GERÇEK SOSYALLEŞMEYİ YAŞAYABİLİRLER”

Çocukların gerçek ortamda sosyalleştiğine değinen Tuna “Günümüz çağında çocuklarımız internette uzun süreli vakitler geçirmekte, interneti kullanmaları gerekli ama verimli bir şekilde kullanmak gerekiyor. Günün bütün boş vaktini orada harcamaktansa en azından spor yaparak, fiziksel anlamda da kendilerine daha yeterli hale getirmeleri, ilerleyen süreçte hem fiziksel gelişimleri hem de sağlık açısından onlar için daha önemli. Haftada 2 gün okul olmadığı Cumartesi ve Pazar günlerinde antrenman saatlerimiz oluyor. Bu internet ortamından, sosyal ortamdan biraz uzak kalıp, gerçek sosyalleşmeyi yaşayabilirler. Çocuklar kendi yaş gurupları ile farklı en az 14-15 arkadaşı oluyor ve sosyalleşiyor. Bunu sanal ortamda yapmaktansa gerçek ortamda, spor yaparak ve sağlıklı kalarak yaşayabiliyorlar” ifadelerine yer verdi.

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.