Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

İba: “Büyük bir dayanışma örneği sergilendi”

Kahramanmaraş depreminin 1’inci yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, depremdeki zorlu süreçte ülkemizin büyük bir dayanışma örneği sergileyerek birbirine destek olduğunu vurguladı.

Haber Giriş Tarihi: 05.02.2024 16:56
Haber Güncellenme Tarihi: 05.02.2024 16:57
Kaynak: Haber Merkezi
İba: “Büyük bir dayanışma örneği sergilendi”

Cumhur İttifakı Edirne Belediye Başkan Adayı Belgin İba, Kahramanmaraş merkezli depremlerin 1. yıl dönümü dolayısıyla mesaj yayımladı. İba mesajında, 11 ili etkileyen depremlerin yıldönümünü buruk bir şekilde andıklarını belirtti.

Bu zorlu süreçte hayatını kaybeden vatandaşları rahmet andıklarını aktaran İba, “Depremin etkilediği herkesin yaralarının sarılmaya çalışıldığı bu günlerde, birlik ve dayanışma içinde olduğumuzu bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Ülkemiz büyük bir dayanışma örneği sergileyerek birbirine destek oldu. Yardımseverlikleri, gösterdikleri dayanışma ruhu ve bir arada durma azmi, Türkiye'nin dört bir yanından gelen destekle birleşerek depremden etkilenen illeri ayağa kaldırmak adına güç birliği oluşturdu. Bu zorlu süreçte, devletimizin ve yerel yönetimlerimizin koordineli çalışmalarıyla birçok vatandaşımızın yaraları sarıldı, evsiz kalanlar yeni konutlara kavuştu. Ancak, yaşanan acıların hafifletilmesi için daha çok işimiz olduğunu bilmeli ve bu süreçte birbirimize destek olmayı sürdürmeliyiz” dedi.

İba, yaşanan acıların sevgi ve dayanışmayla aşılabileceğini vurguladı. İba, depremde görev alan 35 bin uluslararası arama kurtarma, 142 bin güvenlik personeline teşekkür ederek şunları kaydetti:

“Umut etmekten bir an bile vazgeçmedik. Bu süreçte her can için saniyeler bile önemliydi. Ülkemiz tüm dünyaya birlik ve beraberlik nedir onu öğretti.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.