Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Irmak’tan 23 Nisan kutlaması

Edirne Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Sezai Irmak, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2024 13:22
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2024 13:23
Kaynak: Haber Merkezi
Irmak’tan 23 Nisan kutlaması

“Milli egemenliğin ilan edildiği günü sizlere bayram eden bir milletin çocukları olduğunuzu hatırlayın ve gurur duyun” diyen Irmak mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. Yıl dönümünü ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz.

23 Nisan 1920’de açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi’miz, milli irademizin bir göstergesi, özgür Türkiye Cumhuriyeti’mizin yapı taşıdır. Türk Milleti, muazzam bir hürriyet mücadelesinden sonra Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışıyla yeni bir devleti tarih sahnesine çıkarmıştır.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde kurulan Türkiye Büyük Millet Meclisi, çocuklarımıza ve tüm dünya çocuklarına emanet edilmiş bir miras olarak her zaman yaşayacak, demokrasinin ve bağımsızlığın simgesi olmaya devam edecektir.

Sevgili çocuklar,

Cumhuriyet’imizin geleceğini sizlere emanet etmekten mutluluk duyan, milli egemenliğin ilan edildiği günü sizlere bayram eden bir milletin çocukları olduğunuzu hatırlayın ve gurur duyun. Sizler ülkemizin geleceği ve umudusunuz.

Bizlere düşen temel görev, 23 Nisan ruhunu ve Türkiye Büyük Millet Meclisi kimliğini sonsuza kadar canlı tutmaktır. Türk milleti yaşadıkça, Gazi Meclisimiz varlığını sonsuza dek devam ettirecek; dünya çocuklarına umut ve ilham veren özgürlük ve bağımsızlık simgesi olarak varlığını sürdürecektir.

Çocuklarımıza mutlu, aydınlık ve özgür yarınlar bırakmak, milli ve manevi değerlerimizi, inancımızı, birlik ve beraberliğimizi korumak, savunmak, yaşamak ve yaşatmak ile mümkündür.

Tüm bu duygu ve düşüncelerle, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 104. yıl dönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu büyük mirası bize armağan eden tüm büyüklerimizi saygı ve minnetle anıyorum.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.