Hava Durumu

KIZILAY KAN BAĞIŞÇILARINI BEKLİYOR

Kızılay, Cumhuriyet’in 100’üncü kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında Edirne’de Saraçlar Caddesi’nde kan bağışı çadırı kurdu. Çadır, 2 gün süresince kan bağışı yapmak isteyenler için açık olacak.

Haber Giriş Tarihi: 28.10.2023 14:02
Haber Güncellenme Tarihi: 28.10.2023 14:02
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
KIZILAY KAN BAĞIŞÇILARINI BEKLİYOR

Cumhuriyet’in kuruluşunun 100’üncü yılı coşkusunu her kurum farklı kampanyalarla kutluyor. Kızılay da Edirne’de Saraçlar Caddesi’nde etkinlikler kapsamında kan bağışı topluyor. Bugün ve yarın devam edecek olan kan bağışı toplama kampanyası için bağışçıları çadıra beklediklerini söyleyen Sorumlu Doktor Wasim Zaben, “Yüzüncü yıl etkinlikleri kapsamında kan bağışı çadırımız 2 gün burada olacak. Yarın iki kan bağışı çadırıyla daha büyük bir organizasyon yapacağız. Yarınki organizasyona valilikten destek gelecek” dedi.

“KAN VERMEKTEN MUTLUYUM”

Her 3 ayda bir kan bağışladığını ve tüm vatandaşları kan bağışı yapmaya davet eden Cengiz Doğan isimli bağışçı vatandaş ise “Sürekli kan veriyorum. Halkımız için kan vermeye, kan bağışçılığına önem veriyorum. Her 3 ayda bir düzenli kan veriyorum. Hem kendi sağlığım için hem de ihtiyaç sahipleri için kan vermekten mutluyum. Herkesi kan bağışçısı olmaya davet ediyorum. Böyle stantta gördüğüm zaman stantta veriyorum, stant olmazsa Kızılay’a gidiyorum. Stant olması bizim için kolaylık oluyor. 3 ay dolduğu zaman sürekli vermeye özen gösteriyorum. Herkesi kan bağışçılığına davet ediyorum” şeklinde konuştu.

ŞENER ŞENTÜRK

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.