Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Lüleburgaz'da Bulgaristan Parlamentosu Seçimi Çalışmaları

Bulgaristan'da yapılacak erken parlamento seçimlerinde Türkiye'de yaşayan 350 bin soydaşın oy kullanacağı, Kırklareli'nin Lüleburgaz ilçesinde de Ferhat Akad İlköğretim Okulu'nda iki sandık kurulacağını bildirildi.

Haber Giriş Tarihi: 06.06.2024 11:13
Haber Güncellenme Tarihi: 06.06.2024 11:14
Kaynak: İHA
Lüleburgaz'da Bulgaristan Parlamentosu Seçimi Çalışmaları

Balkan Yarımadası Göçmenleri Derneği Başkanı Veli Öner, toplantıda 9 Haziran 2024 Pazar günü Bulgaristan'da yapılacak olan erken parlamento seçimleri ile ilgili bilgi verdi. Bu seçimlerde Türkiye'de yaşayan 350 bin soydaşında oy kullanacağını belirten Başkan Veli Öner, Lüleburgaz'da da Genel Ferhat Akad İlköğretim Okulu'nda iki sandık kurulacağını söyledi.
Bulgaristan Parlamentosu'nda 240 milletvekilinin bulunduğunu ve Türklerin Partisi olarak bilinen Hak ve Özgürlükler Hareketi'nin (HÖH) 36 milletvekilinin olduğunu da belirten Başkan Veli Öner, "Lüleburgaz'da 4 bin seçmen var. Yaşlılar oy kullanarak haklarına sahip çıkıyor. Ancak gençleri sandığa götürmekte zorluk çekiyoruz. Bu seçimler Bulgaristan vatandaşlığımızı da korumak için, Avrupa'da eşit vatandaşlık haklarımızı korumak için, Bulgaristan'daki mal varlıklarımızı korumak için, Bulgaristan'da yaşayan kardeşlerimize destek vermek için, Bulgaristan'daki emeklilik haklarımızı korumak için bu seçimlerde HÖH'ün alacağı 1 oy bile çok önemli. Tüm soydaşlarımızı sandığa davet ediyoruz" dedi.

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.