Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Meydan Mahallesi çocuk parkı istiyor

Edirne’nin Meydan Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar, Hacı Sofu Sokak ile Çöplüce Hendek Sokak arasındaki arsada çocuklar için park yapılması amacıyla imza toplamaya başladı. Çocukların sokakta oynamak zorunda kaldığını belirten vatandaşlar; “Buraya park yapılmasını istiyoruz” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 09.04.2024 13:27
Haber Güncellenme Tarihi: 09.04.2024 13:52
Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ
Meydan Mahallesi çocuk parkı istiyor

Edirne’nin Meydan Mahallesi sakinleri, Hacı Sofu Sokak ile Çöplüce Hendek Sokak arasında bulunan arsaya çocuklar için park yapılmasını istiyor.

Arsada daha önce çocuklar için park bulunduğunu ve kaldırıldığını belirten vatandaşlar, çocuklarının sokakta oynamak zorunda kalması üzerine harekete geçerek yeniden park kurulması için imza toplamaya başladı.

Çocukların cadde ve sokaklarda oyun oynamasının, trafik akışı nedeniyle tehlike oluşturduğunu söyleyen aileler, yetkili kurumlardan mevcut arsada park yapımı için talepte bulundu. Çocukların yanı sıra mahalle sakinleri için de sosyal alan olan parkın kaldırılmasının ardından bölgede zaman geçirebilecekleri bir yer kalmadığını belirten vatandaşlar, taleplerinin giderilmesi için dilekçe hazırlayarak imza topluyor.

“YENİDEN PARK YAPILMASINI İSTİYORUZ”

Mahalle sakinlerinden Meral Köprülü, Edirne Belediyesi’nin daha önce arsada çocuklar için park oluşturduğunu söyleyerek; “Bu arsa, imarda yol olarak görünüyor ve yarısından fazlası Edirne Belediyesi’ne ait. Buraya 2 kez park yapıldı ama kaldırıldı. Kaldırılmasının ardından biz de dilekçe ile tekrar müracaat edeceğiz. Çünkü çocuklarımız sokaklarda oynamak zorunda kaldı. Çocuklar yollarda oynuyorlar ve arabalar çok hızlı geçiyorlar. Oysa arsada daha önce olan parkta çok rahat oynuyorlardı. Bunun yapılması için çocuklara bir şey mi olması lazım? Ayrıca parkta mahalle sakinleri de çocuklarla birlikte vakit geçiriyordu. Burada mahalle kültürü yaşamaya devam ediyor. Biz burada bir araya gelerek semaverimizde çay demleyip, sohbet ediyorduk. Çocuklar da güvenli bir şekilde oyun oynuyordu. Biz buraya yeniden park yapılmasını istiyoruz” diye konuştu.

UĞUR AKAGÜNDÜZ

Kaynak: UĞUR AKAGÜNDÜZ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.