Hava Durumu

MEZUNLAR CUMHURİYETİN 100. YILINA ANISINA BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde, Cumhuriyetin 100. Yılı Anısına Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü adına Doç. Dr. Figen Girgin tarafından Resim-İş Eğitimi Mezunlar Buluşması 2. Karma Sergisi açıldı. Sergide 33 mezundan 33 eser bulunuyor.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2023 17:52
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2023 17:52
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
MEZUNLAR CUMHURİYETİN 100. YILINA ANISINA BULUŞTU

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesinde, Cumhuriyetin 100. Yılı Anısına Doç. Dr. Figen Girgin öncülüğünde Resim-İş Eğitimi Mezunlar Buluşması 2. Karma Sergisi Eğitim Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Fuaye Alanında açıldı.

İkincisi düzenlenen sergide 33 mezundan 33 eser bulunuyor. Vatandaşların sergiye ilgisi yoğun oldu. Sergi 6 Kasım 2023 tarihine kadar vatandaşların ziyaretine açık olacak. Serginin açılmasında Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü adına öncülük eden Doç. Dr. Figen Girgin, sergide 2000 yılındaki ilk mezunun da 2023 yılındaki son mezunun da eserlerinin olduğunu söyledi.

“HATIRLANINCA MUTLU OLDULAR”

Doç. Dr. Figen Girgin, öğrencilerle iletişimde kalıp, özel günlerde böyle etkinlikler düzenleyebilmenin çok özel olduğunu belirterek “Trakya Üniversitesi 2. Mezun buluşması Cumhuriyetin 100. Yılı adına yapıyoruz. 33 mezunumuz katıldı. Sergide 33 mezunumuzdan 33 eser bulunuyor. Hem mekandan dolayı herkesten birer eser aldık. Normalde birden fazla vermek isteyenler oldu. Fakat bir tane şu an için yeterli bir sayı. Bu süreç içerisinde mezunlarımıza ulaşmak, onlarla iletişimde kalmak hem onların da kurumsal bağlılıklarını devam ettirmiş olması bizim adımıza çok güzel bir şey. Kendileri gelemese de eserlerini kargoyla gönderenler var, o yüzden çok özel buluyorum. Onlarda kendilerinin hatırlanmış olmasından çok mutlular. Sergimiz 6 Kasım 2023 tarihine kadar açık olacak. Vatandaşlarımızı bekliyoruz” diye konuştu.

“EDİRNE’YE OKUMAYA GELDİM, EDİRNE’DE KALDIM”

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Resim-İş Bölümü 2022 mezunlarından Saniye Er de Cumhuriyetin 100. Yılı anısına mezunların bir araya gelmesinin mutluluk verici olduğuna değinerek şöyle konuştu: “2022 mezunuyum. Geçen yıl mezun oldum. Şu anda da Yüksek Lisans yapıyorum, tez aşamasındayım. Edirne’ye okumaya geldim, Edirne’de kaldım. Burada devam ediyorum. Bu sergiyi üniversitemiz her yıl yapıyor. Benim ilk mezunlar sergim. Hatırlanmak gerçekten çok özel ve güzel. Böyle güzel bir gün için de bir araya gelmiş olmak mutluluk verici. Cumhuriyetimiz daima yaşasın.”

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.