Hava Durumu

TEKİRDAĞ’DA CUMHURİYET BAYRAMI KABUL TÖRENİ

Tekirdağ’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kabul töreni, Vali Recep Soytürk ve Eşi Nurdan Soytürk ev sahipliğinde Süleymanpaşa ilçesinde bir otelde yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 30.10.2023 12:05
Haber Güncellenme Tarihi: 30.10.2023 12:05
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
TEKİRDAĞ’DA CUMHURİYET BAYRAMI KABUL TÖRENİ

Tekirdağ Valiliğinin kabul töreni, Tekirdağ Valisi Recep Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk’ün davetlileri karşılaması ile başladı.

Sonrasında 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı konulu kısa film gösterileri izlendi. Kısa film gösterilerinin izlenmesinin ardından konuşan Vali Soytürk; “Bundan tam bir asır önce dünyanın bütün büyük sömürgeci devletleri ülkemizi parçalamak ve işgal etmek için bir araya gelmişler ve karşılarında Ulu Önder Atatürk ve onun emrindeki Büyük Türk Milleti’nin olağanüstü gayretleri ile İzmir’de denize dökülmüşlerdir. Bu ruh, çok şükür bugün de var. Yüz yıl sonra da olacak. Bugün yüzüncü yıl kutlamalarında onu gördüm ki gençliğimizde, insanımızda, yaşlımızda, kadınımızda, tüm toplumumuzda cumhuriyetin heyecanı var. 28 Ekim 1918’de Ulu Önder Atatürk, Suriye’den Kilise gider. Orada ünlü bir sözü var. Diyor ki; “Bu Türkmen iline vardığım gün, bu milletteki gördüğüm uyanıklık sonucunda bir kez daha iman ettim ki Türk Milleti asla ölmeyecektir. Bugün ben de Tekirdağ’da yüzüncü yıl kutlamalarındaki coşkuyu gördükten sonra inanıyorum ki cumhuriyetimiz ilelebet payidar olacaktır. Bugün törenlerde emeği geçen bütün herkese şükranlarımı arz ediyorum. Bu duygunun, bu coşkunun 100 yıl daha devam etmesi duygusuyla hepinize sevgiler ve saygılar sunuyorum” dedi.

Daha sonrasında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı okundu.

Mesajın okunmasının ardından Yahya Kemal Beyatlı Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Grubu birbirinden güzel eserlerden oluşan bir dinleti sundu.

Kabul Töreni’nde Vali Soytürk ve Eşi Nurdan Soytürk masaları ziyaret ederek davetlilerle bir süre sohbet etti ve Cumhuriyet Bayramlarını kutladı. Davetliler de teşekkür ederek günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdiler. Ardından Cumhuriyetin 100. Yılı Kutlamaları kapsamında düzenlenen havai fişek gösterisi izlendi.

Kabul Töreni, Vali Soytürk ve eşi Nurdan Soytürk’ün davetlileri uğurlamasının ardından sona erdi.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.