Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Tekirdağ’da Ramazan etkinlikleri devam ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, geleneksel Ramazan etkinlikleri düzenlemeye devam ediyor.

Haber Giriş Tarihi: 19.03.2024 12:39
Haber Güncellenme Tarihi: 19.03.2024 12:39
Kaynak: Haber Merkezi
Tekirdağ’da Ramazan etkinlikleri devam ediyor

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinlikleri kapsamında Tarihi Tekirdağ Valilik binası karşısındaki Süleymanpaşa Katlı Yer Altı Otoparkı üzerinde bulunan Mustafa Kemal Atatürk Meydanı süslendi. Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin çalışmaları sonucunda süslenen meydanda Ramazan ayı boyunca her hafta sonu iftardan sonra vatandaşlar için Hacivat ve Karagöz Gölge Oyunu, çocuklar için sürpriz etkinlikler ve Osmanlı şerbeti, Osmanlı macunu ve pamuk şeker gibi ikramlar yapılıyor.

Vatandaşlar düzenlenen etkinliklere yoğun ilgi gösterirken, Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince süslenen meydanda vatandaşlar bol bol hatıra fotoğrafı çekildi. Etkinliklerle ilgili memnuniyetlerini ifade eden vatandaşlar, başta Başkan Kadir Albayrak olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ettiler.  

Geleneksel Ramazan Etkinlikleri hakkında bir açıklama yapan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, “Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak, düzenlediğimiz etkinliklerle 11 ayın sultanı Ramazan’ı manevi ruhuna uygun bir şekilde hep birlikte yaşıyoruz. Her hafta sonu iftardan sonra düzenlediğimiz etkinliklerle vatandaşlarımızın güzel vakit geçirmelerine imkan sağlarken, Ramazan geleneklerimizin gelecek nesiller tarafından öğrenilmesi konusunda katkıda bulunuyoruz. Ramazan ayımızın bolluk, bereket, huzur ve barış içerisinde geçmesi dileğiyle tüm vatandaşlarımızı Geleneksel Ramazan Etkinliklerimize davet ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.