Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

TÜ’de "Bulgaristan’da Türk Varlığı ve Nüfusu" konuşuldu

Trakya Üniversitesi’nde "Bulgaristan’da Türk Varlığı ve Nüfusu" konulu konferans yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.04.2024 10:19
Haber Güncellenme Tarihi: 29.04.2024 10:19
Kaynak: Haber Merkezi
TÜ’de "Bulgaristan’da Türk Varlığı ve Nüfusu" konuşuldu

Trakya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Balkan Çalışmaları Anabilim Dalı tarafından çevrim içi olarak gerçekleştirilen konferansa Trakya Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Yıldırım "Bulgaristan’da Türk Varlığı ve Nüfusu" başlıklı konuşması ile katılım sağladı.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü ve Balkan Çalışmaları Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen toplantıya çok sayıda öğretim üyesi ve öğrenci katıldı.

Doç. Dr. Bülent Yıldırım, Bulgaristan'ın siyasi tarihi, Türklerin Balkanlara ve Bulgaristan’a iskân süreci, demografik yapı, yıllara göre nüfus sayımları ve Bulgaristan topraklarındaki Türk nüfusu hakkında ayrıntılı bilgilerin yer aldığı sunumunu gerçekleştirdi.

Toplantı soru-cevap bölümü ile sona erdi.

Konferansın sonunda konuşan Sosyal Bilimler Enstitü Müdürü ve Balkan Çalışmaları Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Levent Doğan, Balkanları konu alan toplantıların ve bilgi paylaşımının önemi vurgulayarak, Balkanlar üzerine daha pek çok etkinlik gerçekleştirileceklerini ifade etti.

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.