Hava Durumu

UMREYE GİDECEKLERE UĞURLAMA TÖRENİ

Kırklareli İl Müftüsü Yusuf Eviş öncülüğünde Diyanet İşleri Başkanlığı umre organizasyonu ile umreye gidecek 85 kişi için Tarihi Sokullu Mehmet Paşa Cami’de umre yolcularına tören düzenlendi.

Haber Giriş Tarihi: 01.11.2023 17:59
Haber Güncellenme Tarihi: 01.11.2023 17:59
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
UMREYE GİDECEKLERE UĞURLAMA TÖRENİ

Diyanet İşleri Başkanlığı Umre Organizasyonu ile Kırklareli’nden umreye gidecek 85 kişi düzenlenen törenle kutsal beldelere uğurlandı.

Tarihi Sokullu Mehmet Paşa Camii önünde düzenlenen tören, Hafız İsmail Semiz’in Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Okunan kasideler, ilahiler ve tekbirlerin ardından Kırklareli İl Müftüsü Yusuf Eviş umre yolcularına şöyle konuştu:

“SİZLERDEN DUA BEKLİYORUZ”

"Kutsal toprakların şanslı yolcuları, Cenabıhak inşallah her şeyden evvel yolculuğunuzu mübarek eylesin. Umre yolculuğunu çok iyi değerlendirelim. Hayatımızda bu 20 günümüz bizim için altın kıymetinde olsun. Oraya giden kardeşlerimize en çok sabrı tavsiye ediyoruz. Sabır iki türlü olacak. En başta nefsimizin isteklerine, şeytanın birtakım vesveselerine karşı koyarak sabır göstermek. İkincisi ise, ibadetlerde ısrar etmek suretiyle bu hususta da sabır gösterilmelidir. Kendinize, yakınlarınıza, bu günlerde kan ağlayan İslam alemine, memleketimize, milletimize, özellikle şu anda ülkemizin dışında ülkemizin güvenliği, milletimizin selameti için harekât düzenleyen ordumuz için sizlerden dua bekliyoruz."

“AZ UYUYUN, ÇOK İBADET EDİN”

Umrecilere ibadetlerini daha da arttırmalarını tavsiye eden Müftü Eviş, "Mekke’ye gittiğinizde dostunuz, arkadaşınız Kabe olacak. Hayatınızda nice günler, haftalar geldi ve geçti, buda gelip geçecek. Otellerinizi sadece dinlenmek için kullanın, bunun dışındaki zamanınızın tamamını ibadete ayırın. Dinlenme dışında ki tüm vakitlerde Mekke’de arkadaşınız Kâbe, Medine de ise sevgili peygamberimizin Ravza-ı Mutahharası olsun, az uyuyun, çok ibadet edin" ifadelerini kullandı.

20 GÜN SÜRECEK

Sonrasında Kafile Başkanı Pehlivanköy Müftüsü Onur Berat Örer tarafından yapılan dua ile umreciler kutsal yolculuğa uğurlandı. Törene Lüleburgaz Müftüsü Sabri Demir, din görevlileri ve umrecilerin yakınları katıldı. Umre için kutsal topraklara yolculuğa çıkan 85 kişilik kafile, 20 gün boyunca Mekke Medine'de kalacaklar.

HABER MERKEZİ

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.