Hava Durumu

VALİ SEZER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Edirne Valisi Yunus Sezer, bugün başlayan 2023 – 2024 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle 75. Yıl İlkokulu'nu ziyaret etti.

Haber Giriş Tarihi: 11.09.2023 12:39
Haber Güncellenme Tarihi: 11.09.2023 15:15
https://batiekspres.com/
VALİ SEZER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Edirne Vali si Yunus Sezer, bugün başlayan 2023 – 2024 eğitim ve öğretim yılı nedeniyle Edirne ’deki 75. Yıl İlkokulu'nda anasınıfı ve 1'inci sınıf öğrencilerini ziyaret etti. Öğrenci ler okulun kapısının önünde Vali Sezer'e çiçek takdiminde bulundu. Bütün okulu selamlayan Vali Sezer ardından folklor gösterisini izledi. Daha sonra anasınıfı ve 1'inci sınıf öğrencilerini gezen Sezer öğrencilere boyama kitabı hediye ederek, öğrencilerin yeni eğitim ve öğretim yılını kutladı. Öğrenci ler “bize iyi dersler” diyerek el salladı. Ardından öğretmenler ile görüşerek başarı dileklerinde bulundu. Programa Vali Yardımcısı Sıkı Zehin, Edirne İl Jandarma Komutanı Albay Hacı Ali Büber, Edirne Milli Eğitim Müdürü Önder Arpacı, Okul Müdürü Mustafa Doğan, Milli Eğitim Müdürlüğü Müdür Yardımcıları, öğrenciler ve veliler katıldı.

“AYNI HEYECANI AİLELER DE YAŞIYOR”

Okul heyecanının sadece çocuklarda değil ailelerde de olduğunu belirten Sezer “Çok heyecanlı ve mutlu günde beraberiz. Bugün 75. Yüzyıl İlkokulu’nda öğrencilerimizin ve ailelerimizin sevincini paylaşmak için buradayız. Sadece öğrenciler okula başlamıyor, aileler de öğrencilerle birlikte aynı heyecanı taşıyorlar. Edirne ’mizde bugün okulların ilk günü. Bütün öğretmenlerimizle beraber, öğrencilerimizle ders başı yapmış durumdalar. Başarılı bir yıl diliyoruz hem ilimiz açısından hem ülkemiz açısından hem de her bir öğrencimiz açısından mutlu ve başarılı bir dönem geçirmeyi temenni ediyoruz” dedi.

“EDİRNE’DE DERSLİK BAŞINA 15 ÖĞRENCİ DÜŞÜYOR”

Edirne’de derslik başına düşen öğrenci ortalamasının 15 olduğuna değinen Sezer “57 bin 840 öğrencimiz eğitim öğretimine devam ediyor. Bunlarla birlikte 6 bin 32 öğretmenimiz Edirne genelinde görev yapacaklar. 292 okulumuz mevcut ve sevindirici bir durum ise derslik başına düşen öğrenci sayımızın ortalaması Edirne genelinde 15 civarında. Bu sene bütün Türkiye’de olduğu gibi Edirne genelinde 475 bin kitap dağıtımı gerçekleştirildi. Bu sene ilk kez eğitim ve öğretime başlayan 4 bin 521 öğrencimiz var. Bugün onlarla bir araya geldik. 4 sınıfımızı gezme imkanımız oldu. İnşallah hem ülkemiz açısından hem Edirne ’miz açısından başarılı ve mutlu bir yıl olur. Öğrenci lerimiz ve öğretmenlerimiz mutlu oldukça başarıları da artacaktır. Herkese başarılar diliyorum” ifadelerine yer verdi.

MERT ERİŞKİN

Yorum Ekle
Gönderilen yorumların küfür, hakaret ve suç unsuru içermemesi gerektiğini okurlarımıza önemle hatırlatırız!
Yorumlar
En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.