Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Yontar, Şevki Yılmaz’a Meclis’te tepki gösterdi

CHP Tekirdağ Milletvekili Nurten Yontar, katıldığı bir düğünde Atatürk’e bir kez daha hakaret ve beddua eden eski Refah Partili Şevki Yılmaz’a “Atatürk'e düşmanlık besleyenlerin ahlaksız, etnisite meraklısı ve din üzerinden siyasi çıkar peşinde koşanlar olduğunu tüm milletimiz bilmektedir” sözleriyle tepki gösterdi.

Haber Giriş Tarihi: 21.02.2024 16:51
Haber Güncellenme Tarihi: 21.02.2024 16:52
Kaynak: Haber Merkezi
Yontar, Şevki Yılmaz’a Meclis’te tepki gösterdi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tekirdağ Milletvekili ve TBMM Milli Eğitim, Kültür, Gençlik ve Spor Komisyonu Üyesi Nurten Yontar, Atatürk düşmanı Şevki Yılmaz'a Meclis’ten yanıt verdi.
Atatürk’ün Türk milletinin ortak değeri olduğunu vurgulayan Yontar, “Rize eski Milletvekili ve Belediye Başkanı Şevki Yılmaz'ın medyaya düşen konuşmasında kurucu önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk'e ve Balkanları yurt edinmiş tüm Anadolu akıncılarına ‘Yahudi dönmesi’ imasında bulunmuştur. Gazi Mustafa Kemal Atatürk Türk milletinin ortak değeri olup ona yapılan saygısızlık Türk milletine yapılmış sayılmaktadır” dedi.
“AHLAKSIZ, ETNİSİTE MERAKLISI”
Atatürk’ün ülkeyi ‘Yunan galip gelseydi’ diyenlerin eline bırakmadığına vurgu yapan Nurten Yontar, şunları söyledi: “Atatürk'e düşmanlık besleyenlerin ahlaksız, etnisite meraklısı ve din üzerinden siyasi çıkar peşinde koşanlar olduğunu tüm milletimiz bilmektedir.  Eğer bu ülkede ezan sesini duyuyor ve bayrağımızın dalgalanmasını görüyorsak bunu Atatürk'e borçluyuz. ‘Geldikleri gibi giderler’ diyen, ülkemizi küllerinden doğuran ve ‘Yunan galip gelseydi’ diyenlerin eline bırakmayarak genç bir cumhuriyeti kuran büyük önderimizi huzurlarınızda saygı, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhun şad olsun Atam.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.