Hava Durumu

100. YIL FİDAN EKİMİ ÇOCUKLARIN ELİNDEN

Edirne’de Cumhuriyetin 100. Yılı anısına Edirne Valisi Yunus Sezer ve Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile Trakya Üniversitesi Karaağaç Güzel Sanatlar Fakültesinde 100. Yıl fidan ekimi etkinliği yapıldı.

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2023 16:42
Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2023 16:42
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
100. YIL FİDAN EKİMİ ÇOCUKLARIN ELİNDEN

Trakya Üniversitesi Karaağaç Güzel Sanatlar Fakültesinde Edirne Valisi Yunus Sezer ve Trakya Üniversitesi Rektörü Erhan Tabakoğlu’nun katılımı ile Cumhuriyetin 100. Yılı anısına 100. Yıl fidanını çocuklar ekti. Edirne Judo Olimpik Spor Kulübündeki çocukların ektiği fidanı Vali Sezer de suladı. Vali Sezer millet olarak 86 milyon ferdin her birinin gurur ve övünç duyduğunu, yüzyılda bir denk gelecek bir kutlama programına şahit olduklarını söyledi.

“BİZE DÜŞEN İKİNCİ YÜZYILI DAHA İLERİYE GÖTÜRMEK”

Yunus Sezer, Cumhuriyet’in hangi fedakarlıklara kurulduğuna değinerek: “Hepimiz hangi fedakarlıklarla bu Cumhuriyetin kurulduğunu ve neleri geride bıraktığımızı en iyi şekilde biliyoruz.  Bu türkülerimize de yansımış durumda, bu en güzel hikayelerimize de yansımış durumda. Bugün İnebolu’dan Milli Mücadele için çıkan Şerife Bacılar neleri geride bıraktı, hepimiz çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla biz bir taraftan sahip olduğumuz bu devlete, sahip olduğumuz bu millete bütün gönlümüzle bütün varlığımızla bu emanete sahip çıkarken bir taraftan da bu önemli eseri nasıl ileriye doğru götürmeyi gerektiğini de hep beraber burada birlikte aynı amaç doğrultusunda karar vermemiz gerekiyor. Biz düşen ikinci yüzyılı daha ileriye götürmek bu bilimde, sanatta, eğitimde, sanayide her alanda çok güzel insanlar yetiştireceğiz. İnşallah nice yüzyılları bizden sonra da bu şanlı al bayrağın altında Türkiye Cumhuriyeti devleti olarak kutlayacağız” dedi.

MERT ERİŞKİN

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.