Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

'Çocuklarımız için çalışacağız'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Edirne Milletvekili Ahmet Baran Yazgan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle kutlama mesajı yayınladı.

Haber Giriş Tarihi: 22.04.2024 17:21
Haber Güncellenme Tarihi: 22.04.2024 17:22
Kaynak: Haber Merkezi
'Çocuklarımız için çalışacağız'

Yazgan yayınladığı mesajında, “Türk halkı, 23 Nisan 1920'de egemenliğini eline aldığını tüm dünyaya duyurdu. Meclisimiz, bağımsızlık savaşımızın merkezi olarak, eşsiz özelliğiyle de dünyanın tüm mazlum milletlerine örnek oldu. Çocuklarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın 23 Nisan” dedi.

23 Nisan'ın, tarihin önemli bir kırılma noktası olduğunu vurgulayan Yazgan, şunları kaydetti:

"Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının bu yıl 104. yılını kutluyoruz. 23 Nisan 1920, yalnızca Anadolu için değil, tüm dünya için önemli bir tarihtir. Ulusal Kurtuluş Savaşımızın lideri ve cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ün önderliğinde, geleceğin başkenti Ankara'da, Anadolu'nun dört bir yanından temsilcilerle 23 Nisan 1920'de, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' parolasıyla TBMM açıldı. İşgale karşı topyekun direnen ve antiemperyalist mücadele yürüten Türk halkı, 23 Nisan 1920'de egemenliğini eline aldığını tüm dünyaya duyurdu. Bu anlamda Meclisimiz, bağımsızlık savaşımızın merkezi olarak, eşsiz özelliğiyle de dünyanın tüm mazlum milletlerine örnek oldu. Bu tarih, 'Egemenlik öyle bir nurdur ki onun karşısında zincirler erir, taç ve tahtlar yanar, yok olur. Milletin esareti üzerine kurulmuş müesseseler, her tarafta yıkılmaya mahkumdur' diyen Atatürk tarafından geleceğimizin teminatı olan çocuklarımıza hediye edildi. Meclisi işlevsizleştiren, ulusal egemenliğin altını boşaltan, çocuklarımızın geleceğini çalan anlayışa karşı mücadelemiz her daim sürecek. Çocuklarımız için çalışmaya devam edeceğiz. Başta Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ilk Meclisimizin üyelerini ve kahramanlarımızı saygıyla anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Yaşasın Cumhuriyet, yaşasın 23 Nisan.”

HABER MERKEZİ

Kaynak: Haber Merkezi

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.