Hava Durumu
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文
TR
Türkçe
English
Русский
Français
العربية
Deutsch
Español
日本語
中文

Erdoğan, büyükşehir adayları için tarih verdi!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı sonrasında büyükşehirlerde çıkaracakları adayları açıklayacaklarını belirterek, gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Haber Giriş Tarihi: 15.12.2023 15:01
Haber Güncellenme Tarihi: 15.12.2023 15:08
Kaynak: İHA
Erdoğan, büyükşehir adayları için tarih verdi!

Cumhuriyet Recep Tayyip Erdoğan Aralık ayının sonuna doğru da birinci derecede büyük şehirlerin adaylarını açıklamaya başlayacaklarını duyurdu. Erdoğan; ''Üzerinde çalışıp inşallah aralık ayının sonuna doğru da biz birinci derecede büyükşehirlerimizin adaylarını açıklamaya başlayacağız. Bu arada bazı illerin de adaylarını açıklayabiliriz. Temayüllere göre çalışmaları değerlendirip gecikmeden açıklamayı hedefliyoruz'' dedi.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'IN AÇIKLAMALARINDAN SATIR BAŞLARI:

Bu hafta içerisinde Ankara, Adana, İzmir büyükşehirleri gerek milletvekilleri gerek teşkilat ile toplantımızı yaptık. Onların da fikrini aldık. Pazar günü 3 bölgenin de kanaatlerini alacağız. Bunların üzerinde çalışıp inşallah Aralık ayının sonuna doğru da birinci derecede büyük şehirlerimizin adaylarını açıklamaya başlayacağız. 

Bazı illerin de adaylarını bu arada açıklayabiliriz. Gecikmeden bir an önce açıklamayı hedefliyoruz. 

Aralık ayının sonuna doğru büyükşehir adaylarımızı açıklamaya başlayacağız. Çalışmaları değerlendirip, bir an önce açıklamayı hedefliyoruz.

Dün akşam sayın Biden ile etraflıca bir görüşmemiz oldu. Görüşmede F-16 ile ilgili gelişmeler konuşuldu. Biden kendisinin olumlu bir bakış açısının olduğunu ve bununla ilgili Kongre'ye teklifini yapmaya hazır olduğunu söyledi.

Gazze konusunu ele aldık. Gazze'deki gelişmelerde 18 bini aşkın çocuk kadın yaşlı öldü. Okullar camiler bunun yanında kiliseler yıkıldı. Bunların ne denli insani olduğunu ve bu noktada Amerika'nın buraya müdahil olması gerekir dedik. Buna sizin müdahil olmamanız halinde tabii bir insanlık suçu var. Bizim de burada elimiz kolumuz bağlı duramayız. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. 

Kaynak: İHA

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.