Hava Durumu

“HER DAİM ATATÜRK’Ü SEVGİYLE KUCAKLAYACAĞIZ”

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Mezunlar Buluşma Sergisi’nde Hatay ve Atatürk detaylı eseriyle dikkat çeken Hatayi Abdullayev, eseri hakkında “Cumhuriyet’in 100. Yılına özel olmasını istedim” dedi.

Haber Giriş Tarihi: 27.10.2023 18:20
Haber Güncellenme Tarihi: 27.10.2023 18:20
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
“HER DAİM ATATÜRK’Ü SEVGİYLE KUCAKLAYACAĞIZ”

Cumhuriyetin 100. Yılı Anısına Doç. Dr. Figen Girgin öncülüğünde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Resim-İş Eğitimi Mezunlar Buluşması 2. Karma Sergisi Eğitim Fakültesi Mehmet Akif Ersoy Fuaye Alanında açılan sergide eseriyle dikkat çeken Trakya Üniversitesi Resim Öğretmenliği 2020 mezunlarından Azerbaycanlı Hatayi Abdullayev, Hatay ve çocuk detayının özel bir anlam taşıdığını belirtti.

Resmi yaparken Atatürk’ün sözünden yola çıktığını söyleyen Hatayi Abdullayev şöyle konuştu: “Burada resimde gördüğünüz gibi Atatürk’ün ‘Elbet bir gün beni unutturmaya çalışanlar olacaktır ama Türk gençliği buna izin vermeyecektir’ sözünden yola çıkarak fotoğrafa bir çocuk detayı eklemek istedim. Biz gençler, bizden sonra gelecek çocuklar her daim Atatürk’ü sevgiyle kucaklayacağız mesajını vermek istedim. Cumhuriyetimizin 100. Yılı kutlu olsun. Daima Atatürk’ün izinde olacağız.”

Abdullayev, Cumhuriyetin 100. Yılı anısına düzenlenen sergide hatırlanmanın ve böyle özel bir gün için bir araya gelmiş olmanın mutluluk verici olduğunu da söyledi.

HİLAL PEKER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.