Hava Durumu

“NİCE YÜZYILLARA CUMHURİYETİMİZ”

Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu Cumhuriyetin 100. Yaşını kutladı.

Haber Giriş Tarihi: 29.10.2023 14:48
Haber Güncellenme Tarihi: 29.10.2023 14:48
Kaynak: Seçiniz
https://batiekspres.com/
“NİCE YÜZYILLARA CUMHURİYETİMİZ”

www.batiekspres.com haber sitesine konuşan CHP'nin önceki dönem Edirne Milletvekili Doç. Dr. Okan Gaytancıoğlu şunları dile getirdi:

“Cumhuriyetimizin 100. yaşını coşkuyla kutluyoruz. Bu özel gün, vatan sevgisiyle dolu, cumhuriyeti sahiplenen her yurttaş için gurur kaynağıdır. Bazıları kutlamayı istemeyebilir veya kutlamalara engel olmaya çalışabilir, ancak Cumhuriyet, sadece bir yönetim biçimi değil, aynı zamanda bağımsızlık ve ilerleme meşalesi olan bir yaşam tarzıdır.

Cumhuriyet, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve kahraman silah arkadaşlarının önderliğinde, halkın azmiyle kazanılmış bir armağandır. Onu korumak ve güçlendirmek, hepimizin en öncelikli görevidir. Cumhuriyetin kuruluşu, sadece geçmişte yaşanmış bir anı değil, aynı zamanda yarınlarımızı aydınlatan, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakma yolculuğumuzun bir parçasıdır. Cumhuriyet değerleri, vazgeçilmezdir ve Türkiye'nin geleceğini şekillendiren temel taşlardır.

Cumhuriyet, verimli tarlalar, çalışan fabrikalar, mutlu çocuklar, umutlu gençler, gururlu ebeveynler ve aydınlık bir Türkiye demektir. Bu ülkenin kuruluşunun ne kadar büyük bir mücadele gerektirdiğini bilen bilinçli vatandaşlar, Cumhuriyetimizin geleceğini temsil ederler.

29 Ekim vesilesiyle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehit ve gazilerimizi bir kez daha saygı, minnet ve şükranla anıyoruz. Bayramımız kutlu olsun. Nice yüzyıllara Cumhuriyetimiz.”

ERGİN SÖZER

En son gelişmelerden anında haberdar olmak için 'İZİN VER' butonuna tıklayınız.